Başbakan neyi açıklayacak?

Başbakan'ın 'açıklarım' dediği şey... Aydın Doğan'ın 2008 yılı başlarında Erdoğan'a yazdığı mektup mu? O mektubun içeriğini Erdoğan'dan başka kimse bilmiyor.. 17 Şubat 2008 tarihinde ATV'de yayımlanan bir programın reklam arasında Başbakan stüdyoda buluna

Siyaset 09.09.2008, 09:39
Başbakan neyi açıklayacak?
Başbakan'ın 'açıklarım' dediği şey... Aydın Doğan'ın 2008 yılı başlarında Erdoğan'a yazdığı mektup mu? O mektubun içeriğini Erdoğan'dan başka kimse bilmiyor..

17 Şubat 2008 tarihinde ATV'de yayımlanan bir programın reklam arasında Başbakan stüdyoda bulunan dört gazeteciye bizzat kendisi anlattı mektup olayını.

Bilinen tek şey mektubun "ayağını denk al" türünden olduğu. Üstelik Doğan'ın kapatma davasından haberdar olduğu ve mektubu iddianame açılmadan haftalar önce yazıldığı..

Bugün yazarı Erhan Çelik, işte bu noktaya dikkat çekiyor. Başbakanın verdiği sürenin o mektupla ilgili olduğunu iddia ediyor..

"(...)Bu durumda Aydın Doğan, haftalar öncesinden AKP için açılan kapatma davasından hangi yolla haberdar olduğunu ve Başbakan'ı tehdit edecek cüreti nereden bulduğunu açıklamak zorunda kalacak! Günlerdir kendi grubunun gazetelerinde Başbakan'ın sözlerine cevap olarak yaptığı açıklamalarda en ufak bir şekilde değinmediği bu mektup, şu günlerde Doğan'ın en büyük karın ağrısı olmalı! Bakalım bu 'ağrı' neye dönüşecek?!
Yorumlar (5)
nefsi_kono 12 yıl önce
açıklayacağı bişey yok..yaptığı suçtur..başbakan şantaj yapıyor..bide övünüyor ben türkiye cumhuriyeti başbakanıyım..
BLUE 12 yıl önce
neyi açıklayacak ...aydın doğanın akp ye karşı haber yapmaması için akpnin aydın doğana ne kıyaklar çektiğini. ilk beş yıl doğan akp nin aleyhine tek haber yapmadı. emin çölaşanı bile kovduran başbakan. iki eski dost birbirine düştü.
orto 12 yıl önce
Türkiyede bir gerçek varsa o da bugüne kadar tüm siyasi iktidarların basın gücüne boyun eğmesi. Ha bu noktada diyeceksinizki AKP doğan grubu ile kapıştı ve boyun eğmedi.... Sayın ERDOĞAN ne diyor bundan sonra herşey açık seçik olacak. O zaman TÜRK milleti ne demeli sayın ERDOĞAN 7(yedi)yıldır kapalı kapılar ardında AYDIN DOĞAN ve diğerleri ile ne alış verişi olduki bundan sonra açık seçik olacak. Önce bu ülkenin başbakanı olarak halka bunların hesabını veriniz. Ayrıca AYDIN DOĞAN ın söylediği rafineri olayı ÇALIK GRUBUNA mı verilecek !!!!!!! Adalet ve kalkınma bekliyoruz.... Yolsuzluk, nüfus kullanmalar, rüşvet .....Bunlara artık BU ÜLKENİN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI. TÜM TÜRKİYE SEVDALILARINA SELAM VE SEVGİLER...
torik 12 yıl önce
arkadaşlar peşin hükümlü olmaya gerek yok.bekliyelim başbakan bi açıklasın ondan sonra gerekirse yerden yere vuralım.
KARAYEMİŞ 12 yıl önce
merak ediyoruz neyi açıklayacakmış...o ülkeyi kime peşkeş çektiğini açıklasın..bilmeyen odun kafalılar öğreri.. biz biliyoruz...çünkü biz Atatürkün kurduğu bu Cumhuriyete sahibiz ve yetimin hakkını yemeyiz..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@