Balta'dan Yıldız'a tepki!

AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, CHP İl Başkanı Necip Yıldız'ın önceki akşam yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaların gerçeklerden uzak olduğunu belirterek bu açıklamalara tepki gösterdi.Konuyla ilgili bir açıklama yapan Balta, daha

Siyaset 27.02.2009, 20:08
Balta'dan Yıldız'a tepki!

AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, CHP İl Başkanı Necip Yıldız'ın önceki akşam yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaların gerçeklerden uzak olduğunu belirterek bu açıklamalara tepki gösterdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Balta, daha önce CHP'li Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nun da aynı hatayı yaparak halkı yanlış bilgilendirdiğini hatırlattı. CHP İl Başkanı Necip Yıldız'ın açıklamalarının hiçbir temeli olmadığını, tamamen yanlış bilgilere dayandığını ve gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmadığını kaydeden Balta, hiç kimsenin Trabzon halkını yanlış bilgilendirmeye hakkı olmadığını söyledi. Belediyenin gerçek borcunun Trabzon halkına açıklanması çağrısında bulunan Balta “Hatırlanacağı üzere Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, daha önce belediyeyi 44 trilyon borçla devraldığını açıklamıştı. Necip Yıldız ise, önceki akşam yerel televizyonlarda Belediyeyi 52 trilyon borçla devraldıklarını ve Belediye'nin şu ana kadar yalnızca 12 trilyon kadar borcu bulunduğunu açıkladı. Bizim elimizdeki verilere göre ise Trabzon Belediyesi'nin 44 trilyon lira borcundan 9 trilyonu 5393 Sayılı Belediye Kanunu kapsamında uzlaşma kurulunca silindi. Buna göre CHP, belediyeyi 35 trilyon borçla almış oldu. CHP'li Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nun Belediye Başkanı olduğu 5 yıllık dönemde buna 34 triyon daha eklenerek Belediye'nin borcu 69.1 milyon trilyona, yani iki katına çıktı” dedi.

“Belediyeye ait 18 trilyon değerindeki 50 adet gayrimenkulun satılmasına ve AK Parti hükümeti ile Bayındırılık ve İskan Bakanı'mızın desteğine rağmen Belediye'nin borcu ikiye katlandı” diyen Balta “Necip Yıldız 'Volkan Canalioğlu'nun yaptığı rutin işler mega projedir' diyerek Trabzon halkına güzel bir mizah örneği sergiledi. Buna ilave olarak ise 5 yılda belediyenin 363 trilyon geliri ile hangi proje gerçekleştirildi açıklansın ? Yurtdışı gezilerinden mega projenin ne olduğunu anlamamış olabilirler, her biri bir marka şehir haline gelen AK Partili Belediyeleri inceleyerek 'Mega proje' nasıl olur öğrenebilirler” diye konuştu.

Yorumlar (7)
casa 12 yıl önce
akp ye tavsiyem,chp karalama içraatında çok mahir olup bunları püskürtmenin yolu 2 veye 3 kişilik komisyon kurup bunlara cevap vermektir.Aksi takdirde yarışanlar zaman kaybına sebebiyet verip gerekli tanıtımlarını yapamayaçaklardır.
sarmacı 12 yıl önce
24 şubat Trabzonun kurtuluşu törenlerinde o gün 2 tane akp li milletvekili trabzonda olduğu halde neden törene katılmadılar.onlar yoksa Trabzonun milletvekili değiller mi?Veya aman kurtulmuşta ne olmuş diye mi düşünüyolar?bizi aydınlatabilir mi acaba.. trabzon insanı zekidir,uyanıktır,saygılıdır ama yanlışları da unutmaz
sarmacı 12 yıl önce
.24 Şubat kurtuluş törenlerinde neden hiç bir akpli milletvekilimiz katılmadı hatta iki akpli milletvekilimiz o gün trabzon daydılar
mackali umut 12 yıl önce
sayin akp bakanlar birakin bu chp liler konussun adamlar kiskanc ligindan neyapacaklarini bilmiyorlar saldiriyorlar neyapsinlar ellerinden baska bise kelmiyorlar saygilarimla
stress 12 yıl önce
Balta'nın konuşmalarını dinledim. Hepside gerçek ve bildiğimiz şeylerdi. Trabzon belediyesi hiç bir ciddi hizmet yapmamış ama reklam ve propagandayı en iyi şekilde kullanarak şu anda bile bazı halk kesimince desteklenmekte. Oysa işin özü hiçte öyle değil.Yapılan hizmetlerin neredeyse %100'ü hükümet destekli. canalioğlunun seçimden önce söz verdiği projelerin hiçbiri yapılmamış. yurtdışında 40 küsür ülkeye toplamında yaklaşık 200 gün kalmış bir başkan(Allah aşkına finlandiyada 1 hafta niye kalır insan?). başkanın yaptığı en iyi şey reklam ve sempati toplamak. hizmet denen hiç bir şey yok. Trabzon 5 yıl kaybetmiştir ama bu sene inanıyorum ki bu yanlıştan döneceğiz.
stress 12 yıl önce
bu arada bu haberlerde apansız şekilde chpyi savunanlara sorum var. bana bir tane hizmet söylesinler. bir tane trabzon belediyesi tarafından daha önceden söz verilmiş ve yapılmış bir hizmet,faaliyet. ( canalioğlu trabzonspor bulvarındaki simgeyi proje olarak söylüyor, sizde o tarzdan komik yorumlarda bulunmayın). bekliyorum bakalım kim düşünüp,araştırıp bir tane ciddi bir belediye hizmeti veya projesi söyleyebilecek.(hükümet desteğiyle yapılmayan sadece belediyeye ait hizmet,faaliyet)
hasannu 12 yıl önce
5 yıldır meclis üyelerinin çoğu Akp deydi. Chp Trabzon'a park yapıp borcunu çoğlatırken Saadet Partili meclis üyesi nerdeyse her toplantıda bir önerge verirken Akp li üyeler niye destek vermedi. Şimdi kalkmış borçdan bahsediyorsunuz. Danışıklı dövüş yapıp güzel Trabzonumuzu mahvettiniz. Ama hesap sorulacaktır. Çizmecioğlu'nun çizmesi herkesi haddini bildirecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@