7m


7m

hyundai

Balta'dan 30 Ağustos kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, 30 Ağustos zaferinin Türk ulusunun şanlı tarihindeki eşsiz bir kahramanlık ve vatanseverlik örneği olduğunu kaydetti. Bu zaferle Türk ulusunun kayıtsız ş

Siyaset 29.08.2008, 18:04
Balta'dan 30 Ağustos kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, 30 Ağustos zaferinin Türk ulusunun şanlı tarihindeki eşsiz bir kahramanlık ve vatanseverlik örneği olduğunu kaydetti.


Bu zaferle Türk ulusunun kayıtsız şartsız bağımsızlığının bütün dünya tarafından kabul edildiğini dile getiren Balta, “Türk tarihi zaferlerle doludur. 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı da Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Malazgirt Savaşı'yla 26 Ağustos'ta Anadolu'nun Türklere kapıların açan kahraman ordumuz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'yle de Anadolu topraklarının 'Türk Vatanı' olduğunu, önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır” dedi.


30 Ağustos 1922 tarihinin, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla top yekun verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve zafer destanının yazıldığı gün olduğunu vurgulayan Balta, şunları kaydetti:


“Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu'na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuzun Zafer Bayramı'nı kutlarım."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@