Bakan Soylu: Yalandır, provokasyondur

Bakan Soylu'dan o iddialar hakkında sert tepki

Siyaset 10.10.2020, 21:29
Bakan Soylu: Yalandır, provokasyondur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İçişleri Bakanı olarak söylüyorum: Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur." dedi.

Bakan Soylu'nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şu şekilde:

"Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına alması, yönetmesi, belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışması kabul edilemez.

Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları -son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum- tarihsel sürecimizin geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür.

Ayrıca bireysel olarak insanların inanç tercihlerinin olması, demokratik hayatın da doğal bir sonucudur.

Fakat bireysel istismarlara veya inanç gruplarının istismarlarına nasıl müsaade edilemezse, bu istismarları fırsat bilip medeniyetimizin ve topraklarımızın değerlerine de saldırıya fırsat verilmeyecektir.

İçişleri Bakanı olarak söylüyorum: Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
ömer61 12 ay önce
Ee bi zamanlar Fetöcüler içinde öyle diyonuz sonunu gördük? yegenim polis memuru, etrafımız menzilci dolu dayı adım attırmıyorlar, bütün kritik şubeleri ele geçirdiler diyor.
hakan 12 ay önce
Milletle dalga gecmeyin cemaatlerin girmedigi tek bir kamu kurumu var mi? Bu kene olusumlarin acilen temienmesi gerekiyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@