Bakan Soylu acı bilançoyu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 9 günlük bayram tatilinde 39 ildeki 73 ölümlü trafik kazasında, 86 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakan Soylu acı bilançoyu açıkladı
banner432

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Bayramın 9 günlük  tatilinde 39 ilimizde 73 ölümlü kaza oldu. 86 vatandaşımız hayatını kaybetti'' dedi. 

Soylu, İstanbul Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali esnafıyla  kahvaltıda bir araya geldi.

Burada konuşma yapan Soylu, bayram tatili boyunca trafiği kontrol  ettiğini söyledi.

Ölümlü kazaların bir tane de olsa yıkıcı olduğunu belirten Soylu,  ''2017 yılında 7 bin 427 kişi öldü trafik kazalarında. Bir Baykan ilçesi gitti,  öyle düşün. Her yıl bir Baykan gidiyor. Şimdi ben buna tedbir almayayım mı?  Aldık.'' diye konuştu.

Soylu, yılbaşından itibaren trafik kazasındaki ölümlerin yüzde 40  azaldığını dile getirerek, şöyle devam etti:

''5 ayın sonunu söylüyorum. 6 ay sonunda inşallah aynı trendde  olacağız. Bayramın 9 günlük tatilinde 39 ilimizde 73 ölümlü kaza oldu.  86  vatandaşımız hayatını kaybetti. Kaza kara noktalarında bir tek kazamız yok.  Hepsinde tedbir aldık. Neredeyse her 10 kilometrede bir bu riskli yerlerin  tamamına polis koyduk. 185 bin polis ve jandarma trafik görevlisi görevlendirdik.  Bayram tatillerinde trafik kazalarındaki ölümlerde, son 10 yıla göre yüzde 51,5,  geçen yıla göre yüzde 48,5 azalma söz konusu. Şimdi Kurban Bayramı'ndaki tatil  için hazırlık yapmaya başladık.''


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan61
ayhan61 - 2 hafta Önce

Bu bayram Gebze den Trabzon a gittim. Yollarda 10 km bir polis ya da jandarma vardı. Ben böyle denetim kontrol ve tedbir görmedim. Çok da güzel oldu. Trafik kazalarında inanılmaz azalma oldu bu sayede.. İçişleri bakanlığını tebrik ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner204

banner393