Bakan Şimşek dünya evine girdi

Bakan Şimşek ile 30 yaşındaki mimar Esra Kara'nın nikah şahitlerinin Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Gül, sağlık sorunları nedeniyle nikaha katılamadı. Gül'ün yerine TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin

Bakan Şimşek dünya evine girdi

Bakan Şimşek ile 30 yaşındaki mimar Esra Kara'nın nikah şahitlerinin Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olması bekleniyordu.

Ancak Cumhurbaşkanı Gül, sağlık sorunları nedeniyle nikaha katılamadı. Gül'ün yerine TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin nikah şahidi oldu. Gelin Esra Kara ile Mehmet Şimşek'in nikahı Ankara Büyüküşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı.

NİKAHTAN NOTLAR

Başbakan Erdoğan nikahta Şimşek'e : "Mehmet ile daha önce konuştum, Esra ile konuş demiştim. O da konuştu. Maliye Bakanlığında çok sıkıyorsun, bari çocuk işinde sıkma. 3 çocuk olsun" temennisinde bulundu. Melih Gökçek evlilik cüzdanını Esra Kara Şimşek'e verdi. Nikahta Antepli davetliler yöreye özgü, yah ve zılgıt çektiler. Gaziantep sanayii odası da 500 kişilik baklavayı konuklara ikram etti. Takı töreninin olmadığı nikahta konuklar hediyelerini, bir kutuya bıraktılar.

BAKANLAR NİKAHTA

Ankara Rixos'ta yapılan nikaha, TBMM başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç eşi ile birlikte, Başbakan yardımcısı Ali Babacan, eşi, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ve eşi, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve eşi, Sanayii ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri Bakanı Beşir atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Devlet bakanı Aliye Kavak, Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım ile eşi, Devlet Bakanı Faruk Özak, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş salonda şu an. Nikaha Ak Parti Grup Başkanvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri ve işdünyasının tanınmış isimleri katılıyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ibe Büyükelçilire birlikte yemekte olduğu için nikaha geç katıldı.

DEMİRÖREN VE ÖZDEMİR DE NİKAHTA

Nikaha, Fenerbahçe Kulübü ikinci başkanı Nihat Özdemir, eşi ve kızı Ebru Özdemir ile birlikte katılıyor. Ayrıca eski Fenerbahçeli yönetici Hamdi Akın ve BJK başkanı Yıldırım Demirören de nikahta. Kalyon holding yönetim kurulu başkanı Cemal Kalyoncu da az önce otele girdi.

EMNİYETÇİLERDEN NİKAHA ÖZEL İLGİ

Gelen konuklar arasında İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet genel müdürü Oğuz Kaan Köksal da yer alıyor.

BÜROKRATLAR

BDDK başkanı Tevfik Bilgin, Hazine müsteşarı Halil İbrahim Çanakcı ile Maliye Bakanlığının üst düzey bürokratları da nikahta hazır bulunuyor. Yaklaşık 800 kişinin katıldığı nikahta Şimşek, davetiyede ve ikramda sadeliği tercih etti.


HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler