alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bakan Fatma Şahin isyan etti

Kadına şiddet olayları karşısında Savcıların yetkilerini kullanmasını isteyen Bakan Şahin, 'Her yetkiyi verdik, koruyun artık kadınları' dedi.Bakan Fatma Şahin, 34 yaşındaki Ayşe İnce'nin, hakkında şikayette bulunduğu kocası tarafından bıçaklanarak öldürü

Siyaset 25.04.2012, 09:04
Bakan Fatma Şahin isyan etti

Kadına şiddet olayları karşısında Savcıların yetkilerini kullanmasını isteyen Bakan Şahin, 'Her yetkiyi verdik, koruyun artık kadınları' dedi.

Bakan Fatma Şahin, 34 yaşındaki Ayşe İnce'nin, hakkında şikayette bulunduğu kocası tarafından bıçaklanarak öldürülmesine isyan etti.

34 yaşındaki Ayşe İnce'nin, çocuğunun 23 Nisan törenlerini izledikten sonra hakkında şikayette bulunduğu eşi tarafından, 8 yaşındaki kızının gözleri önünde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili savcılara eleştiri ve çağrı geldi: "Her yetkiyi verdik, koruyun artık kadınları"

Bu sözlerin sahibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul'daki cinayetle ilgili kanun uygulayıcılara sert uyarıda bulundu.

“Yasanın gereğini yapmayana biz gereğini yaparız” diyen Şahin, "Biz yapılması gereken her şeyi yaptık. Hiç kimse bize ‘Benim yetkim yok’ diyemez... Daha önce ‘Yasal olarak yetkimiz yok’ deniyordu. Şu anda herkese yeterince, bol yetki verildi. Uygulamalardan kaynaklı sorunları da takip edip çalışacağız. Biz yasanın uygulayıcılarını, 6 bin kişiyi eğitime alıyoruz" dedi.

Bakan Şahin, "Kaymakamlar, vali yardımcıları, hakimler, savcılar. Bu yasa ne getiriyor ne götürüyor, ne yapmak gerekiyor bunları anlatacağız. Şu anda kimsenin mazeret üretmeye hakkı yok. Herkes yetkisini kullanacak ve gereğini yapacak. Yapmayana da biz gereğini yapacağız. Davalara müdahil oluyoruz ama can gittikten sonra müdahil olsan ne olur? Can gitmeden herkesin gerekli görevi yapması lazım" şeklinde konuştu.

Şahin, "Gereğini yapmayan savcı ve polis ile ilgili suç duyurusunda bulunacak mısınız?" sorusuna karşılık Adalet Bakanı ve ilgililerle bu konuyu görüşeceğini belirtti.

23 NİSAN'DA ÖLDÜRÜLDÜ

34 yaşındaki Ayşe İnce, çocuğunun 23 Nisan törenlerini izledikten sonra 4 aydır ayrı yaşadığı kocası tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Boşanmak isteyen karısını ölümle tehdit eden Mehmet İnce (34) kadının şikayeti üzerine geçen hafta gözaltına alınmış, savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@