vardallar

Bakan Berat Albayrak açıkladı: AK Parti iktidarında ilk defa...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal Kurumlar Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Siyaset 05.07.2019, 12:20
Bakan Berat Albayrak açıkladı: AK Parti iktidarında ilk defa...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal Kurumlar Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu. Albayrak, 'Haziran ayı itibarıyla 17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ilk defa cari fazlanın verildiği bir ay olacak' dedi.

Albayrak, yaptığı konuşmada, "Önümüzde Türkiye'ye fırsatlar sunan 4 yıllık bir dönem var." dedi.

"Türkiye eskisi gibi üzerinden para kazanılacak bir ülke değil. Türkiye vadettikleriyle sürdürülebilir şekilde para kazanılacak bir ülke." diyen Albayrak, "Öncü göstergeler ekonomide toparlanma eğiliminin sürdüğünü, özellikle ikinci yarıda baz etkisiyle daha da netleşeceğine işaret ediyor." ifadesini kullandı.

Albayrak, "Seracılık, tarım noktasında enflasyon ile ilgili güçlü desteğimiz devam ediyor ve devam edecek." dedi.

Bakan Albayrak, "Haziran ayı itibarıyla 17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde ilk defa cari fazlanın verildiği bir ay olacak." diye konuştu.

Albayrak, "Bu yılın ikinci yarısında büyüme ve istihdamda YEP hedeflerimizin üzerine çıkacak güçlü performans ortaya koyacağız." ifadesini kullandı.


Yorumlar (4)
Olli 2 yıl önce
Iyi de bu zamlar niye, burasi önemli!!!
Orhan yetim 2 yıl önce
Zaten bu arkadaş ne anlatırsa çok önemli oluyor da sonuç sıfır
Önder Kara 2 yıl önce
Hangi ülkeden bahsediyorsun sen milletle alay etmeye devam edin her zam zamanı enfkasyonu düşük göstermek göreviniz oldu artık. Son çırpınışlarınız millet ne olduğunuzu anladı artık
kaan 2 yıl önce
bence abartmayın nerde pahalılık var.gelmis geçmiş en başarılı ekonomik yıl.maliye bakanı için değişsin diyen arkadaşlar.hic ekonomi kötü olsa maliye bakanımız böyle gülücükler etrafa dagitirmi.demekki ekonomi iyi sizin haberiniz yok memur maaşıyla nasıl.bir insan gecinemezmis.aaaaaaa çok ayip

Gelişmelerden Haberdar Olun

@