7m

7m

hyundai

Bakan AK Partili vekili affetmedi!

Şehircilik Bakanı Bayraktar, Erciş eski Belediye Başkanı ve AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi hakkında inceleme istemiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu.Şehircilik Bakanı Bayraktar, Van’da mevzuata aykırı davrandığı iddiasına adı karışan Erciş eski Bel

Siyaset 30.12.2011, 15:24
Bakan AK Partili vekili affetmedi!

Şehircilik Bakanı Bayraktar, Erciş eski Belediye Başkanı ve AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi hakkında inceleme istemiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

Şehircilik Bakanı Bayraktar, Van’da mevzuata aykırı davrandığı iddiasına adı karışan Erciş eski Belediye Başkanı ve AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi hakkında inceleme istemiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Van’daki depremle ilgili olarak imar mevzuatına aykırı davranıldığı iddiasıyla bakanlıkça yapılan araştırma sonucunda Erciş eski Belediye Başkanı ve Ak Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi hakkında düzenlenen raporun Adalet Bakanlığı’na gönderildiğini açıkladı.


MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’ın verdiği soru önergesini cevaplandıran Bayraktar, “Erçiş eski Belediye Başkanı Fatih Çiftçi hakkında yapılan araştırma sonucunda düzenlenen 16.9.2011 tarihli rapor, Anayasa’nın 83.maddesi uyarınca yasama dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra ön inceleme yapılması gerektiği gerekçesiyle Adalet Bakanlığı’na gönderilmiştir” dedi.

Savcılık soruşturması sürüyor
Bayraktar, “Van merkezde yıkılan binaların 2 tanesi ruhsatsız olup, geri kalan binaların ruhsatları ise Van Belediyesi tarafından verilmektedir.

Yıkılan binalara ilişkin soruşturmalar Van ve Erciş Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülmekte olup, binalara ait ruhsat bilgileri yürütülen soruşturmalar nedeniyle alınamamıştır” dedi.

Bayraktar, şu anda Ak Parti Van Milletvekili olan eski Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi’yle ilgili de hazırlanan dosyanın Adalet Bakanlığı’na gönderildiğini kaydetti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@