banner491

Bahçeli'den tarihi tokalaşma

BDP’li Demirtaş’la tokalaşması için Bahçeli, “Görmemezlikten gelmek olmazdı. Nezaket gereğiydi. Ancak, Türkiye’nin bugünlerde bu tür tokalaşmalara çok ihtiyacı var” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP lideri Selahattin Demirtaş’la tokalaşması için,

Bahçeli'den tarihi tokalaşma

BDP’li Demirtaş’la tokalaşması için Bahçeli, “Görmemezlikten gelmek olmazdı. Nezaket gereğiydi. Ancak, Türkiye’nin bugünlerde bu tür tokalaşmalara çok ihtiyacı var” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP lideri Selahattin Demirtaş’la tokalaşması için, “Türkiye’nin bugünlerde bu tür tokalaşmalara çok ihtiyacı var” yorumunu yaptı.

Bahçeli, TÜSİAD’ın önceki akşam verdiği kokteyle, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Genel Başkan Yardımcı Deniz Bölükbaşı, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural gibi kurmay ekibiyle birlikte ilk kez katıldı. Salona girişte bazı konuklarla sohbet eden Bahçeli, daha sonra salonda tur attı. Bahçeli, salonda gezdiği sırada BDP Genel Başkanı Demirtaş ve milletvekilleri Sırrı Sakık, Hasip Kaplan ve Pervin Buldan’ın olduğu grubu gördü. Yanlarına giden Bahçeli, Demirtaş ile BDP’li milletvekillerine selam vererek tokalaştı.

Daha sonra TBMM’ye gelen Bahçeli, Milliyet’in, “Demirtaş’la tokalaşmanız tesadüf müydü, yoksa planlanmış mıydı?” sorusuna, şu yanıtı verdi: “Hayır planlı değildi. Kokteyl salonuna girdiğimizde tesadüfen karşımızdalardı. Meclis’te yanyana çalışıyoruz. Görmemezlikten gelmek olmazdı. Nezaket gereğiydi. Ancak Türkiye’nin bugünlerde bu tür tokalaşmalara çok ihtiyacı var.”

PKK’nın silahsız kanadı’ demişti

Bahçeli, 2007 seçimlerinden sonra TBMM Genel Kurulu’nun açılışında, dönemin DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’le de tokalaşmıştı. Bahçeli, daha sonra DTP ve ardından kurulan BDP’ye karşı, izledikleri politika nedeniyle mesafeli davranmış, hatta “PKK’nın silahsız kanadı, TBMM çatısı altındaki uzantıları” nitelendirmelerinde bulunmuştu. Bahçeli, her ülkücünün 24 oyu getirmesini içeren iktidar hesabına ilişkin olarak, “24 oyu bulduğunu size ileten oldu mu?” sorusunu ise, “Henüz bulup getiren olmadı. Tabii ilkokul arkadaşını bulmak zaman alıyor. Arkadaşlar çalışıyorlar” diye yanıtladı.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
delitay
delitay - 9 yıl Önce

vayy sayın bahçeli artık değişiyorsun emi siyasettinin köşe taşını oluşturan dtp lilerle tokalaşıyorsun aklın başına geldi sanırım referandumdan sonra düşmanlık bizlere bişey kazandırmaz anladın sen onu el sıkışarak çözülmeli bütün sorunlar demokrasinin tek anlaşma yolu budur anlamak ve anlaşılmak

muzafferdagli
muzafferdagli - 9 yıl Önce

dün arkasından konuştuklarınla bugun... mhp' yi bitiren insansın! istifa et artık

MuratAksoy
MuratAksoy - 9 yıl Önce

Haber değeri bile taşımaması gereken bir olay olmalıydı bu. Maalesef oy hevesiyle yanıp tutuşan parti liderleri akıllarının ve sağduyularının önüne bir perde çekiyorlar. Halbuki selamlaşmak insan olmanın bir gereğidir ve her insan selamlaşır. Kürt sorununu Cumhuriyetimizin ilk yıllarından beri hatta Osmanlı İmparatorluğunun son yıllarından beri hep asayiş sorunu olarak gördük. Olaya insancıl yaklaşmayı becerebilseydik bugün ne terör olurdu ne de Kürt sorunu. PKK'nın ortaya çıkış sebebi Aponun dediği gibi sadece "Kürtlerin kültürel haklarını elde etmekti". Ama şuanda hepimizin bildiği gibi PKK Kürt sorununu halletmekten ziyade bölgesel güç olma peşindedir. Olayın bu boyutlara gelmesinde büyük devletlerin ve PKK'nın yanı sıra bizim de çok büyük hatalarımız oldu. Umarım bundan sonra akl-ı selim kişiler akan kana ve Kürtlerin sorunlarının çözümüne bir çare bulurlar. Hangi ana evladını bir kör kurşuna feda etmek ister ki!!!

özten
özten - 9 yıl Önce

bu gunleride gorduk hamd olsun kavga yok huzur var baris var kardeslik var turkiye de buyuk gelismeler var artik hep beraber olalim sorunlari cozelim dunya liderligini alalim tadini cikaralim keyfini cikaralim cunku bize her yer turkiye durmak yok yola devam gelecek turklerindir

fatihten
fatihten - 9 yıl Önce

imralı canısinin eli olmasın, MHP ye ABD ayarı

scorpion
scorpion - 9 yıl Önce

Bu Devlet Bahçeli tava kapağı gibi birgün başka söylüyor bir gün başka yapıyor.Tamamen tutarsız.Rahmetli Türkeş'te zaten sevmezdi onu......

kuzey yıldızı
kuzey yıldızı - 9 yıl Önce

sayın bahçeli madem tokalaşacaksın böyle tokalaşmalara türkiyenin çok ihtiyacı var diyorsun..o zaman neden bugüne kadar aşırı milliyetçi duygularla konuşup milleti galeyana getiriyordun..madem ki bu ele ihtiyaç vardı neden zamanında bu eli uzatmadınızda,ülkemizi kuru gürültülerle gündemini meşgul ettiniz...vatandaş bunun hesabını sandıkta sormazmı??

SIRADAKİ HABER

banner441