Bahçeli: Rusya kuyruklu yalan söylüyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib’de 36 Türkiye askerinin şehit olduğu Suriye ordusu saldırısı sonrası Moskova’da Türkiye-Rusya arasında yapılan görüşme sonuçlarından memnun olduğunu bildirdi. Bahçeli, sözlerinin devamında “İdlib şehitlerini unutmamız mümkün değildir” dedi.

Siyaset 10.03.2020, 12:04
Bahçeli: Rusya kuyruklu yalan söylüyor

Partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesini değerlendiren Bahçeli, şunları söyledi:

 5 Mart 2020'de Moskova'da tarihi nitelikli bir zirve gerçekleşmiştir. Erdoğan ile Putin arasında İdlib gerginliği ele alınmıştır. Çıkan kararlar bizim açımızdan olumludur. 17 Eylül 2019’da Soçi baz alınarak iki ülke arasında ek protokol imzalanmıştır.

"Bugüne kadar provokasyon olmadı"

 İdlib gerginliği azaltma bölgesi boyunca tüm askeri faaliyetler 6 Mart gece yarısından itibaren durdurulmuştur. Bugüne kadar da bir provokasyon vuku bulmamıştır. Bölgesel huzur ve güvenlik için önemli adım atılmış, bir pürüz kaldırılmıştır. M4 karayolunun kuzeyinde ve güneyinde 6 km derinlikte bir koridor tesis edilecek, belirlenen alanlarda Rus-Türk ortak devriyeleri başlayacaktır.
"Doğduklarına pişman ederiz"

"Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmayacağından imanımız kadar eminiz" ifadesini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

Rusya'nın, Türk askerlerinin yerini bilmediğini söylemesi kuyruklu yalandır. Ateşkese uyulursa ne ala, uyulmazsa kaldığımız yerden yeniden başlarız. Karşımıza çıkanları da doğduklarına pişman ederiz.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
1461 trabzon 1 yıl önce
Sanıyorki Erdoğan hariç başka birisi bunu ciddiye alıyor
Fahri 1 yıl önce
BENCE DE SÖYLEMLER HEPSİ BOŞUNA KOSKOCAMAN MHP BİTİRENLER BUNLAR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@