Bahçeli Koray Aydın için ne dedi ?

 MHP Genel Başkanı Bahçeli, ''Samimi önerilerle terörle mücadelede, devletin başarı sağlamasını arzuluyoruz'' dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Türkiye gerçekleri konusunda samimi önerilerle terörle mücadelede Türk milletinin ve devletinin ba

Bahçeli Koray Aydın için ne dedi ?
banner432

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ''Samimi önerilerle terörle mücadelede, devletin başarı sağlamasını arzuluyoruz'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Türkiye gerçekleri konusunda samimi önerilerle terörle mücadelede Türk milletinin ve devletinin başarı sağlamasını arzuladığını belirterek, ''Bu mücadeleleri sekteye sokacak, engelleyecek, bundan yararlanarak Türkiye'yi bölünme eşiğine getirecek davranışlar üzerinde, siyasi kurumların ortak akılla hareket etmelerinde yarar vardır'' dedi.

MHP İstanbul İl Teşkilatı'nı ziyaret eden Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, gazetecilerin MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın'ın genel başkanlığa adaylığını açıklamasıyla ilgili sorusu üzerine, 4 Kasım 2012 tarihinde Ankara'da MHP'nin 10. Büyük Kurultayı'nın toplanacağını anımsatarak, ''İlçe ve il kongrelerinde var olan güzelliğin büyük kurultayda da devam edeceği inancındayım. Bu bakımdan birçok arkadaşımız adaylığını açıklayabilir'' dedi.

Bahçeli, gazetecilerin CHP milletvekillerinin Hatay'daki kampa alınmadığı iddialarına ilişkin sorusu üzerine de ''Türkiye çok nazik bir süreçten geçmektedir. Daha önceden kampları ziyaret etme arzusu taşıyan bir siyasal kurum, eğer İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda üyeleri mevcutken, insan hakları komisyonun da bu ziyaretleri yapılmasında bir yarar görülüyorsa, o zaman üyelerini göndermeme gibi bir davranışı Türkiye'nin bu nazik sürecinde uygun bulmadığımı ifade ederim. Milliyetçi Hareket Partisi'nin İnsan Hakları Komisyonunda alt komisyonda bulunan üyelerinden arkadaşlarımız katılacaklardır'' diye konuştu.

Gazetecilerin milletvekili dokunulmazlıklarının sınırlandırılmasına yönelik sorusu üzerine Bahçeli, şunları belirtti:

''MHP Türkiye gerçekleri konusunda samimi önerilerle terörle mücadelede Türk milletinin ve devletinin başarı sağlamasını arzulamaktadır. Bu mücadeleleri sekteye sokacak, engelleyecek bundan yararlanarak Türkiye'yi bölünme eşiğine getirecek davranışlar üzerinde siyasi kurumların ortak akılla hareket etmelerinde yarar vardır. Şu an için terörle mücadele konusunda bazı milletvekillerinin teröristlerle sarmaş dolaş olması, hem şehitlerimizin ruhlarını hem ailelerini hem de aziz milletimizi oldukça rahatsız etmektedir. Bununla ilgili bir tedbir olarak, terörle mücadelenin esasında yer alması gereken görüşü MHP kamuoyuna sunmuştur.''

Yerel seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, mahalli seçimlerin Ekim 2013'te yapılmasını, meclis açılır açılmaz dile getireceklerini belirtti.

Bahçeli, bir gazetecinin ''Demirtaş'ın, Şemdinli-Hakkari arasındaki 400 kilometrelik bölgenin terör örgütünün kontrolünde olduğu iddiası''na ilişkin sorusu üzerine de bu cümlelerin muhatap alacakları cümleler olmadığını ifade etti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemalettin
kemalettin - 7 yıl Önce

Koray Aydın,MHP yi şaha kaldırır.sayın Devlet Bahçeli,bu iş senin işin değil

banner421