7m


7m

hyundai

Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığına engel yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Erdoğan'ın adaylığına engel yok. 3 dönem yasal düzenleme için çalışırız." dedi. Bahçeli, "Bizim Cumhurbaşkanı adayımız nettir, o da Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı.

Siyaset 07.02.2022, 09:27
Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığına engel yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hafta sonu Kızılcahamam’da partililerle kampa girdi. Edinilen bilgilere göre Bahçeli, basına kapalı bölümde önemli açıklamalarda bulundu.

"ADAYLIĞI ÖNÜNDE ENGEL YOK"

“Bizim Cumhurbaşkanı adayımız nettir, o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Bahçeli, “Bazı çevreler Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olamayacağı yönünde husumetle pekişmiş karanlık propagandalarına şimdiden başlamıştır. Bir defa bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur. Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.

"KAÇINMAYIZ, ÇEKİNMEYİZ, GERİ DURMAYIZ"

Bahçeli, "Şayet bu maksatlı ve mesnetsiz tartışma genişletilip, Sabih Kanadoğlu ve buna benzer kuşkulu isimler ortamı germeye kalkışırlarsa üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız, çekinmeyiz, geri durmayız. Nitekim Cumhurbaşkanı’nın en az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız. Hiç kimse bulanık suda Balık avlamasın, kutuplaşmadan rant devşirmenin hevesine kapılmasın, Sayın Erdoğan’ın önünü keseceğini zannetmesin, ham hayal peşinde de koşmasın” şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@