Azmi Kuvvetli "İstanbul seçimlerine kumpas kurdu"

Azmi Kuvvetli'den önemli açıklamalar...

Azmi Kuvvetli "İstanbul seçimlerine kumpas kurdu"

Haber61 – Haber Servisi - İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli “Muktedir güç İstanbul seçimlerine kumpas kurdu” dedi.

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerin YSK’nın aldığı karar sonrası İstanbul’da yenilenecek olmasının yankıları sürüyor. 

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli yaptığı açıklamada “Maalesef ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Millet adına yapılan ya da yapılması gerektiğine inandığımız siyaset muktedir gücün varlığını devam ettirme aracı olmuştur. Bu güç İstanbul seçimlerine kumpas kurdu. Kimin eliyle? YSK eliyle” dedi.

Kuvvetli açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin iptali kararıyla YSK, hukuku katletmiş, adaleti yok etmiş ve vicdanları yaralamıştır. Ülkenin sorunlarından soyut; hırs, ego ve korkular iktidar partisinin sağlıklı düşünme, hareket etme yetisini yok etmiştir. Demokrasi, hukuk, adalet ve bunların birleşimi olan Cumhuriyet sorun yaşamaktan öte ortadan kaldırılmak üzeredir.

Ülkede hiçbir kuruma güven kalmamış, milletimizin bunları sandıkta devireceğine olan inancı örselenmiştir.

Kahir ekseriyette bu kanaat hâkimdir.

Bu gerçeklikler göz önündeyken iktidar partisi ve kayıtsız şartsız destekçisi tarafından YSK abluka altına alınmış ve ülke bugün bir kaosla baş başa bırakılmıştır.

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal gerekçesi olan Seçim Kurulları 16 Nisan’da da 24 Haziran’da da aynıydı. O zaman o seçimler de şaibeli. Onlarda iptal edilmesi gerekir. 

Yüksek Seçim Kurulu üyeleri...

Kendinizi iktidarın huzurunda aklamış olabilirsiniz. Ancak tarihin ve Türk milletinin huzurunda sonsuza kadar hükümlü kalacaksınız. Kul hakkı yediniz, hak, hukuk ve adalete ihanet ettiniz.

YSK kendini inkâr etmiş, oluşturduğu sandık kurullarını usulsüz göstererek İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline karar vermiş diyemiyoruz, vermek zorunda kalmıştır.

Gerekli itiraz süreleri işletilmiş olmasına rağmen kimse sandık kurullarına itiraz etmemiştir. 

Seçimin ardından saray tarafından iptal kararı alındığı kanaatimizdir. Süreç kamuoyu oluşturma adına uzatılmıştır.

Aynı sandıkta kullanılan 4 oyun 3'ünü kabul edip 1'inde iptal kararı vermek akla ziyandır ve hezeyandır. Bu kararla YSK daha önce şaibe kokan seçimleri de kesin şaibeli hale getirmiştir.

İyi Parti olarak YSK'dan talebimiz bundan önceki seçimlerde görev verdikleri sandık kurullarını incelemeleridir.

AKP kazanana kadar seçim yapmak, yaptırmak ve bu algıyı oluşturmak toplumumuzun aklıyla dalga geçmektir.

İttifak adayımızın ve ittifak yaptığımız partinin alacağı kararlara göre hareket edeceğimizin kamuoyunca bilinmesini isteriz. Desteğimiz devam edecek ve demokrasi bayrağını yere düşürmemek için verdiğimiz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söğütlü Trabzon
Söğütlü Trabzon - 10 ay Önce

akparti camuru milletin üstüne sıcramaya başladı

Turgay
Turgay - 10 ay Önce

İş bankasında çalışmak suç mu oldu yani. Yahu zamanın Bankasya yöneticisi şimdi SPK'nın başkanı be. Bu insanlar bir dolap çevirdi ise akp ve mhp nin sandık görevlileri ne yapıyordu yoksa onlarda mı İş bankasında çalışanlardan seçilmişti.Bir şey yazıyorsunuz bari mantığı olsun.

Gariban
Gariban - 10 ay Önce

kardeşim kamu görevlisi olmayan adamları sandık görevlisi yapıyorsun.. adam iş bankasında çalışıyor sandık görevlisi.bunlar belgeli..senin zamanında belge varmıydı elinde

Vatandaş
Vatandaş @Gariban - 10 ay Önce

Sevgili kardeşim o zaman neden sadece büyükşehiri iptal ediyor da ilçeleri iptal etmiyor.bir düşünsene...

tarafsiz
tarafsiz - 10 ay Önce

Muhtedir güc derken rte mi yani

yolgezer
yolgezer - 10 ay Önce

binlerce yıllık TÜRK tarihinde şanssızlığa bak ki bu yüzsüzlerin devrinde yaşıyoruz.

abdi abi
abdi abi - 10 ay Önce

2 yıldır fetö ile beraber chp iş bankası kumpası kurmuşlar...buda yavuz hırsız ev sahibini bastırır mukabilinden konuşuyor...

SIRADAKİ HABER

banner441