banner491

Arınç'tan Gümrükçüoğlu'na ziyaret

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Parlamenterler Asamblesi(KEİPA) 36'ncı Genel Kurul toplantısı ve incelemelerde bulunmak üzere Trabzon’a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu zi

Arınç'tan Gümrükçüoğlu'na ziyaret

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Parlamenterler Asamblesi(KEİPA) 36'ncı Genel Kurul toplantısı ve incelemelerde bulunmak üzere Trabzon’a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ziyaret etti.

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Akyan ve Trabzon Valisi ile birlikte belediyeyi ziyaret eden Arınç, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun bürokrasideki başarısını belediye başkanlığına da taşıyacağına inandığını ifade ederek, “Trabzon geçmişi olan, geleneği olan, eserleriyle, medeniyetiyle eserleriyle, tarihiyle yüz akımız olana bir şehrimizdir. Bu tarihi şehre hizmet etme noktasında Başkan Gümrükçüoğlu’nu zor bir görev bekliyor. Geçmişteki belediye başkanlarımız ellerinden geleni mutlaka yapmışlardır. Ama şimdi yeni ihtiyaçlar ve halkımızın daha rahat ve huzurlu yaşaması için yapılacak önemli işler var. Başkan Gümrükçüoğlu bürokrasideki başarısını belediye başkanlığına da taşıyacaktır. Umarım büyük hizmetleriyle Trabzon daha da güzelleşecek ve bu kentte yaşayanlar daha da mutlu olacaktır” diye konuştu.

 

Arınç Trabzon’un derinliği olan bir şehir olduğunun altını çizerek, “ Trabzon Karadeniz’in gözbebeği. Türkiye için çok büyük anlam ifade ediyor. Şimdi dünyanın da gözbebeği oluyor. Geçtiğimiz günlerde pek çok dini gruplar, etnik topluluklar Trabzon’da bazı ziyaretler yaparak dünyanın ilgisini buraya çekiyorlar. Trabzon’un Karadeniz’in bir barış ve dostluk şehri olduğuna inanıyoruz. Çünkü burada geçmişten bu yana farklı medeniyetler yaşayarak çok büyük eserler meydana getirdiler. Son yıllarda turizm ve alt yapı anlamındaki yatırımlarla sürekli gelişen Trabzon artık en büyük organizasyonlar yapılabildiği bir şehir haline geldi.. Bunlardan bir tanesi de 2011 yılında yapılacak olan Avrupa Gençlik Olimpiyatlarıdır. Bu organizasyonlar ile birlikte Trabzon’un ve Türkiye’nin tanıtımına çok büyük katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

 

Yollarıyla alt yapı tesisleriyle, dönüşüm projeleriyle Trabzon’un önümüzdeki dönemlere damgasını vuracağını belirten Arınç, “ İnşallah Trabzon Büyükşehir olarak yoluna devam edecektir. Hepimiz Trabzon’un önümüzdeki gelecekte bir Büyükşehir olacağını ümit ediyor ve bunun için de gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

 

Başkan Gümrükçüoğlu ziyaretlerinden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Belediyeyi ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Arınç’a yaptıkları çalışmaları içeren bir sunum yaptı.

 

Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon’u geleceğe taşımak için yaptıkları hizmetlerde her zaman yanlarında olan Başbakan Recep Tayip Erdoğan, bakanlara ve milletvekillerine teşekkür etti.

 

Ziyaretin anısına belediye şeref defterini imzalayan Arınç’a Başkan Gümrükçüoğlu kazaziye işlemeli gümüş tepsi hediye etti.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuzey yıldızı
kuzey yıldızı - 9 yıl Önce

inşallah damga vuracağız,hem trabzon olarak hem trabzonspor olarak..

sametkadirli
sametkadirli - 9 yıl Önce

trabzon yakında büyükşehir olacaktır buna inanıyorum kriterler tutsada tutmasada trabzon bu ülkenin can damarıdır ve fazlasıyla hak ediyor

han_gar
han_gar - 9 yıl Önce

1-ıkı kafadar bırbırını buldu

2-plaketler verıldı

3-ver çoşkuyu yapıldı

4-yemekler yendı

5-gayfeler içildı

6-tmmdır trabzon damga vuracak 10 mılyonbınyıl sonra....:))

gazitürk
gazitürk - 9 yıl Önce

maşallah bu aralar gelen gelene siyasiler üst kuruyor.karadeni zişbirliği tamamda..trabzonsporuımuz ne olacak stad ne olcak onunhakkında bir konuşan yok mu??

ADIL
ADIL - 9 yıl Önce

Tren yolunun bir an önce Trabzonumuza kavuşturulması en birinci işimiz olmalı.Yapılanlar boşa gider.

zevla
zevla - 9 yıl Önce

Hepsi boş laflar ne oldu 61 proje, bizi kandırmaktan başka birşey yok. Ben bu adamlara hiçbir zaman inanmadım. ve bu güvensizliğim deva edecek.

M.ENESİM
M.ENESİM - 9 yıl Önce

su yorumcuların bır kısmına bakıyorumdaa hala kendılerıne gelememış yok guvensızlıı devam edecekmıs yok on bırmılyon baloncuk yutmusss ne tuhaf ınsanlarr adamlar trabzona gelmişler iş icin bırılerıne bu işler batıyoo hala muhalefet yapıyooo ee yuhh yanii daha ne olsun

SIRADAKİ HABER

banner441

banner495