banner539

banner526

banner533

banner513

'Ananı da al sandığa gel'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “yeni yılın; kirlilikten, ırka, dine, dile, mezhebe dayalı hesaplaşmalardan ve savaşlardan uzak bir yıl olması” dileğinde bulundu.Baykal, yayımladığı yeni yıl mesajında, 2009'un yokluktan, yoksulluktan, işsizlikten, çaresiz

Siyaset 31.12.2008, 13:21 10.09.2018, 11:11
'Ananı da al sandığa gel'


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “yeni yılın; kirlilikten, ırka, dine, dile, mezhebe dayalı hesaplaşmalardan ve savaşlardan uzak bir yıl olması” dileğinde bulundu.

Baykal, yayımladığı yeni yıl mesajında, 2009'un yokluktan, yoksulluktan, işsizlikten, çaresizlikten daha az söz edilen ve yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olması için milleti bir kez daha özgür iradesiyle geleceğini belirlemeye çağırdı. Baykal, şunları kaydetti:

“Yeni yılın; kirlilikten, ırka, dine, dile, mezhebe dayalı hesaplaşmalardan ve savaşlardan uzak bir yıl olmasını diliyorum.

Çağırıyorum ki sorumluluk sahipleri de tutum ve davranışlarıyla bölen değil, birleştiren olmayı öğrensin, ayrıca hesap versin. Çağırıyorum ki

sorumluluk mevkinde bulunanlar, yakın çevresinin zenginliğiyle göz kamaştırmasın, sadaka peşinde koşanların onurlarının ayaklar altına alındığının da farkına varsın.

Öte yandan, içeride ve dışarıda birilerinin, birliğimizin, bütünlüğümüzün, 'pususuna yattıkları', laik cumhuriyetimize de 'arkadan çelme takıldığı' görülsün, bilinsin. Bilinsin ki yeni yıllarda ulusumuzun başı dik olsun. Bunu sağlamak ve Türkiyemize sahip çıkmak için 2009 yılında da kardeşçe yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

Yeni yılı selamlarken, hepinizi sevgiyle kucaklıyor, vatandaşına, 'çek git' diyenlere inat, 'gitmek yok, ananı da al 2009'da sandık başına gel' diyorum. Gel ki 'ananı da al git' diyene haddini bildiresin. Sandığa gel ki vatandaşına, 'çek git' diyebilen sorumsuz zihniyet gitsin.”

Deniz Baykal ayrıca, başta Filistinliler olmak üzere 2009'u göz yaşlarıyla karşılayanların acılarını ve üzüntülerini de yüreğinde hissettiğini ifade etti.

Yorumlar (3)
hazar 12 yıl önce
sana bişey demeye gerek yok.zaten milletimiz gereken cevabı sandıkta verecek.bu popülist politikanla bir yere varamazsın.gerçekçi olun biraz..
ilhan 12 yıl önce
RİYAKAR
kral 12 yıl önce
vatandaşa ananıda al git diyen suçlu degilmi yani yakışırmı başbakana

Gelişmelerden Haberdar Olun

@