Ali Osman Ulusoy'un mesajı

Meclis Üyesi Ali Osman Ulusoy, açıklamasında seçimlere birliktelik içinde gidilmesini arzu ettiğini söyledi. 60 yıllık iş ve cemiyet hayatı boyunca Trabzon'u sadece Türkiye'ye değil, dünyaya tanıttıklarını herkesin çok iyi bildiğini söyleyen Ulusoy şunlar

Ali Osman Ulusoy'un mesajı

Meclis Üyesi Ali Osman Ulusoy, açıklamasında seçimlere birliktelik içinde gidilmesini arzu ettiğini söyledi. 60 yıllık iş ve cemiyet hayatı boyunca Trabzon'u sadece Türkiye'ye değil, dünyaya tanıttıklarını herkesin çok iyi bildiğini söyleyen Ulusoy şunları söyledi:

 

“Bilindiği üzere Odamız Meclis Başkanlığında yaşanan sürpriz gelişme bizleri Meclis Başkanlığı için yeniden aday olma yoluna götürmüştür. Birliktelik içinde gidilmesini arzu ettiğimiz seçimlerde bugünkü tablo tabiî ki arzu edilen tablo değildir. Biz odada birlik ve beraberlik içinde, Meclis üyelerinin birliğini de alarak seçime gidilsin istedik. Ve de gelecek adına bu dönemi aşmak için bir mutabakata varılmış idi. Biz birlik beraberlik adı ile bu yola girdik ve evet dedik bu sebeple de geri dönemedik. Geri dönemediğimiz için de seçime girdik. Bundan önce Meclis'te 30 yıl devamlı görev süremiz boyunca Şehirde kimseyle bugüne kadar problemim olmadığını da açıklamakta fayda görüyorum. Bu anlayışla aday olan arkadaşlarımızın geniş ölçüde kendilerini kamuoyuna takdir etmeleri haklarıdır. Ancak ben hiçbir zaman geriye dönük insanların şahsıma karşı tavır ve tutumlarına yönelik tavır koymam, koymadım ve de her zaman hoşgörüyle bakarım. Onlar benim arkadaşlarımdır.

 

Oda'ya 30 yıllık süresiz yaptığım hizmetleri, komşu ülkelerle ilişkileri, gelişen dünyanın Türkiye genelinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın nerelere geldiğini, 22 yıllık TOBB Başkan vekilliği döneminde ve Odalar Birliği Emekli Sandığı Başkanlığı döneminde, Dünya Ticaret Merkezi'nde yaptığım hizmetlerle bu şehre bir şeyler kattığımıza inanıyoruz. Kamuoyu bunu çok iyi bilir, bu sebeple de birilerini buna inandırmak için reklam yapmamıza gerek yoktur. Biz çok fazla detaya girip kendimizi kabul ettirmek için uzun yazılara gerek görmüyoruz. Ancak aday olan arkadaşlarıma şunu sormak gerektiğine inanıyorum; “Uzun yıllar Meclis üyesi olduğunuz dönemde hangi konuda ne teklif getirdiniz, kime hangi uyarıyı yaptınız, hangi konuda yol gösterdiniz” Bunun böyle olmadığını da en iyi basın biliyor.

 

KİMSEYLE KAVGAMIZ OLMADI

Biz Allah'a şükrediyoruz. Trabzon'da iş alemi içerisinde yaşadığımız müddetçe bütün insanlarla dost geçindik, hiç kimseye karşı tavrımız olmadı, dostluklarımız iyi geçmiştir. Oda'ya geldiğimiz günden bugüne kadar Türkiye genelinde bütün Ticaret Odaları ve Borsaları ile ilgili gelişmeler, yenilikler takip edilmiştir. Hükümetle ilişkilerimiz çok iyi yürütülmüştür. Odamız bütün odaların imkanlarından daha çok istifade etmiştir. Benim geçmişte, yönetim ve meclis üyesi arkadaşlarım şunu çok iyi bilirler ki; Trabzon kamuoyunun da bilmesinde fayda vardır. Oda'nın bir kuruş parası olmadığı döneminde TOBB'a aylarca para ödemedik. O paraların faizleriyle Oda'ya inşaat yaptık, yatırımlar yaptık. Parayı 3-5 yıl sonra ödedik. Biz bunların reklamının peşinde hiç olmadık, olmayı da sevmeyiz.

 

Şu anda İran İslam Cumhuriyeti'nin ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin İş Konseyi Başkanı olarak bu görevi yürütmem nedeniyle belirttiğim gibi 2010 yılının iyi olması için hem ülkem, hem bölgem hem de ilim adına bugüne kadar fedakarlık yaptığım ve bundan sonra da yapacağımı biliyorum. Tabiî ki bu işi üstlenen insanlar hepsi de bir şeyler yapmak isterler. Biz kimsenin görüşüne ve gelecekte yapacağı icraatlar için bir şey söylemeyiz. Her zaman yapana yardımcı oluruz, destek oluruz. Benim ilimde taş taş üstüne koyan kim olursa olsun ona saygı duyarız. Bu anlayışla diyoruz ki; şehrimizin Türkiye coğrafyasında ve bölgemizde çok büyük yeri olduğunu her Trabzonlunun bilmesi lazım, birlik beraberlik içerisinde buna sahip çıkılması lazım. Komşu ülkelerimizle özellikle İran'la, Azerbaycan'la, Ukrayna ile hatta Romanya ve Bulgaristan'la olan ilişkilerimizi yeniden ele alıp Odamızın hareketlenmesini görevim sırasında Meclis üyesi arkadaşlarıma anlatmayı kendime görev addediyorum. Benim 30 yıllık çalışma dönemim içerisinde Odamın ve güzel Trabzon'un tanıtılması için maddi ve manevi basının da desteği ile yurtdışı gezilerimizde neler yaptığımızı kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

 

Bundan sonra Oda'nın ismiyle ya da Meclis Başkanlığı sıfatıyla kendimizi tanıtacak değiliz. Birlik beraberlik için bu göreve talip olduk. Neticenin böyle olması benim hem yapıma, hem çalışma düzenime hem Oda'nın çalışma havasına uygun olmadığını biliyorum. Arkadaşlarımdan bu konuda hoşgörü bekliyorum. Bu vesile ile Bugün saat 17.00'de yapılacak olan Odamız Meclis Başkanlığı görevine aday olduğumu bir kez daha yineliyor Trabzon için hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Nurgül Günaydın

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler