Aksoy: "Oturmaya değil, çalışmaya geliyorum"

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, “Belediyedeki makam odasında oturmaya değil; Hacımehmet’teki asfalt şantiyesinde çalışmaya geliyorum” dedi.

Siyaset 22.03.2019, 14:30 22.03.2019, 14:37
Aksoy: "Oturmaya değil, çalışmaya geliyorum"

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, seçim çalışmalarını hızlandırdı. Gündüzleri esnaf ziyaretleri yapan Aksoy, akşamları kıraathanelerde vatandaşlarla bir araya geliyor. Seçim çalışmaları kapsamında Trabzon Servis Araçları Odası’nı ziyaret eden Aksoy, servis şoförleri ile görüş alışverişinde bulundu. Servis şoförlerinin sorunlarını dinleyen Aksoy, Trabzon’da özellikle şoförlerin sorunlarına çözüm sağlayacak projelerinden bahsetti. Trabzon’da topyekun bir iyileştirme sürecine gireceğini açıklayan Aksoy, bunu yaparken aynı zamanda Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni zenginleştireceğini de belirtti.

SORUNU BİLİYORUZ

Trabzon Servis Araçları Odası Başkanı Muhsin Keleş’e ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağının sözünü veren Aksoy, “Belediyedeki makam odasında oturmaya değil; Hacımehmet’teki asfalt şantiyesinde çalışmaya geliyorum” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yıllar önce Trabzon bölgenin lideriydi ancak günümüze gelindiğinde çevremizdeki illerin neredeyse tamamı çevre yollarını bitirdi. Trabzon ise geriye götürüldü. Bugün Trabzon’u Samsunla karşılaştırmak bile mümkün değil. Birinin gelip bu gidişatı değiştirmesi lazım, çalışması, üretmesi lazım. Birinin bu şehrin sorunlarını öncellemesi lazım. İşte biz de bu noktada bu şehrin bir evladı olarak üzerimize vazife düştüğünü düşünerek işe koyulduk. Esnafımızın, şoförümüzün, emeklimizin, köylümüzün, sporcumuzun A’dan Z’ye Trabzon’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Allah’ın izni sizlerin de desteğiyle çözmeye geliyorum.”

ATIK LASTİKLERİ ALIP, YENİ LASTİĞİ İNDİRİMLİ VERECEĞİZ

Konuşmasının devamında Trabzon’daki servis şoförlerinin işlerini kolaylaştırmak adına, onlara daha verimli bir çalışma sistemi sunmak adına bir veri tabanı oluşturacağını belirten Aksoy, bu konudaki düşüncelerini şöyle açıkladı: “Trabzon’un büyüme doğrultularına bağlı olarak büyüme zonları doğrultusunda servis hatları ve servis sayılarının yeniden planlanması ve tahdit konuları dikkate alındı. Ankara İstanbul’da olduğu gibi tahdit konularının yıllara bağlı olarak değerlendirilmesi ve servis araçları odasının problemlerinin çözülmesi anlamında ciddi bir angajman ortaya koyacağız. Çocuklarımızı taşıyan insanlara her zaman saygı duyacağız. Trabzon’daki servis şoförlerinin öğrencilerimizi en iyi koşullarda taşıması ve en iyi koşullarda çalışmaları amacıyla belirli ulaşım aksları belirleyeceğiz. Nerelerde hangi saatlerde trafik yoğun olur, servis şoförlerimiz hangi noktalardan hareket ederse daha verimli çalışır; bunların hepsini içeren bilgileri sunacağız. Ayrıca atık lastiklerinizi toplayıp sizlere yeni lastik alırken indirimler yapacağız. Servis şoförümüzün üzerindeki maddi külfetleri azaltmanın yollarını geliştireceğiz.”

KAYNAKLARI HARCAMAYACAK KAYNAK OLUŞTURACAĞIZ

Servis Araçları Odası’ndaki ziyaretinin ardından Aygören Vadisi Derneği’ni ziyaret eden Aksoy, Dernek Başkanı Mehmet Çelikle istişarelerde bulundu. Aygören Vadisi Derneği ziyaretine CHP İl Başkanı Güzide Önsel Uzun, CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar Mehmet Salih Akyüz, dernek yöneticileri ve partililer katıldı. Buradan Milleti İttifakı CHP Of Belediyesi Başkan Adayı Hilmi Saral’ın mitingine katılan Aksoy, konuşmasında kaynak sağlayan belediye vurgusu yaptı. Aksoy, “Harcama odaklı değil kaynak oluşturma odaklı bir anlayışla Türkiye’ye örnek olacağız” dedi. Aksoy buradan Beşikdüzü ilçesine gitti. Beşikdüzü’nde Takazlı ve Kızılağaç Mahallelerini ziyaret eden Aksoy buralarda vatandaşlarla buluştu ve destek istedi.

Yorumlar (1)
Ahmet özyılmaz 2 yıl önce
Mevcut başkan adaylarına bakıyorum istihdama üretime kim önem veriyor şehir içi trafik sorununu kim çözüyor merkeze bağlanan mahallelerin alt ve üst yapılarına kim çözüm getiriyor...Bunlara bakıyorum. Millet gerekeni yapacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@