7m

7m

hyundai

Akşener: Türkiye S400'lerden acilen kurtulmalı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Kendisini kırılgan hale getiren S400'lerden acilen kurtulmalı, Akkuyu nükleer santralini derhal millileştirmeli, bölgesel istikrara risk oluşturabilecek Kanal İstanbul projesini durdurmalıdır” dedi.

Siyaset 24.02.2022, 21:36
Akşener: Türkiye S400'lerden acilen kurtulmalı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Rusya – Ukrayna krizine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“Rusya’nın bölge devletlerinin güvenlik ve egemenliklerini tehdit etmesi bir dış politika doktrini değil, Dostoyevski romanlarında görülen türden bir ruhsal bunalımdır” diyen Akşener, “Uluslararası toplum bu davranışı şiddetle reddetmeli ve devlet egemenliği ile saldırmazlık ilkesini esas alan uluslararası sistem yaklaşımına ivedilikle geri dönülmelidir” ifadelerini kulllandı.

Akşener şöyle devam etti:

Türkiye ise Rusya ile kurduğu asimetrik ilişki modelinden sıyrılmalı, kendisini kırılgan hale getiren S400'lerden acilen kurtulmalı, Akkuyu nükleer santralini derhal millileştirmeli, bölgesel istikrara risk oluşturabilecek Kanal İstanbul projesini durdurmalıdır. Saraydaki bol maaşlı şen azınlık ve iktidarları da bu vesileyle mirasyedi bir evlat gibi her fırsatta hor gördükleri Montrö'nün, Lozan'ın ve ülkemizi Dünya savaşının dışında tutabilmiş iradenin hayati önemini anlamalı ve o iradeyi gösterebilenlere bir hayır dua göndermelidir.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@