Akşener: Bozkurt kimseden izin almaz!

Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon ziyaretini gündeme aldı sert çıktı

Siyaset 15.01.2019, 13:03 28.06.2019, 10:50

Haber61 Haber Servisi

Trabzon’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı aday tanıtım toplantısında MHP’li Şalpazarı Refik Kurukız’ın bozkurt işareti yaparken Erdoğan’dan izin istemesine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sert tepki gösterdi.

Erdoğan’ın Şalpazarı’nı MHP’ye bıraktıklarını açıkladıktan sonra davet ettiği aday Refik Kurukız, sahneye geldikten sonra Erdoğan’dan izin alarak bozkurt işareti yapmış ve Erdoğan da rabia işareti yaparak birlikte poz vermişti. İşte o anlarda yaşananlar Meral Akşener’in gündemi oldu.

BOZKURT KİMSEDEN İZİN ALMAZ

Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada "Asıl zillet, özgürlüğün sembolü Bozkurt’un işaretini yapabilmek için, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlardan izin istemektir.” dedi.

Akşener şöyle konuştu;

 Bozkurt bir siyasi parti simgesi değildir. Sağcısıyla solcusuyla, doğusuyla batısıyla büyük Türk milletinin sembolüdür. Atatürk’ün bastırdığı paradan, Cumhuriyetin ilk heykellerine her yerde izi vardır. Bozkurt Ergenekon’dan çıkarken birilerinden izin mi aldı. Alparslan Türkeş, Elçibey bozkurt işareti yapmak için birilerinden izin mi aldı. Türk milliyetçilerine şirin görünmek için seçim otobüsünde eğreti bozkurt işareti yaparken o sana sordu mu ki sen ona soruyorsun. Afrin yollarında Kızılelma’ya giderken şahadete yürürken birilerinden izin mi istedi ki sen istiyorsun. Asıl zillet budur. 

Bozkurt kimseden izin almaz. Yabancılar bu yüzden Mustafa Kemal’e bozkurt demiştir. Dün o sarışın mavi gözlü bozkurtu doğuran ananın vefatının yıldönümüydü ruhu şad olsun. Bozkurt hepimizindir, kimseden izin istemeyin. Asıl zillet özgürlüğün işareti Bozkurt, başeğmemektir, özgürlüktür, direnmektir. O İşareti yapmak için önce bozkurta yakışır tutumsa hibi duruş sahibi olmak gerekir. 

İlgili haberi okumak için tıklayın;Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
hakan 3 yıl önce
Doğru demiş. MHP tabela partisi olmuş. Ülkücünün partisi olamz zaten ülkücü ülkücüdür. Her partinin başına uygunsuz adam geçebilir, ülkücü bu partiye oy verir diye bir şey yok.
Kemal Ayhan 3 yıl önce
Dogru Söylemiş Yazık Kazansan Neolur Kazanmasan Ne olur Senden Bozkurt olmaz Bizi Çok Üzdü Yazmak İstedigimi Yazamıyorum
Türk 1461 3 yıl önce
Bozkurt özgürdür; FETO'ya değil ülkesinin LİDERİNE bağlıdır!
ersin pekcan 3 yıl önce
senin gibi yalakalar olduktan sonra bu ülkeden bir şey olmaz ülke nin hali ortada halen kula kulluk etmeyi ibadet haline getirmişsin kadın fetocü se tutar içeri atarsın yoksa iftira atarak bu işler olmaz ne çabuk geçmişi unuttun ne istedinizde vermedik diyenler masum ama iftira atılarak fetöcü olanlar suçlu bu mudur hakkaniyetli fikir beyan etmek sen bir yerlerden beslenen şahıstan başka bir şey değilsin
onur 3 yıl önce
hadi oradan.
Dalgamı geçiyorsun ? 3 yıl önce
Bu ismi kullanırken hiç utanmadınmı ? Daha dün türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını gururla haykıran kimdi ? Akp sayesinde türk olmaktan kurtulduk diyenler kimdi ? T.c. yazısını resmi kurumlardan sökenler kimdi ? Fetoyla kolkola bu ülkeyi kim yönetti ? Feto ya ne istedinizde vermedik diyen kimdi ? Feto nun siyasi ayağı araştırılsın diyen kimdi ? Mecliste bunu reddeden kimdi ? Dalgamı geçiyorsunuz ?
M.Akif 3 yıl önce
Doğru söze ne denir' Hele de o lider; Ne istedin de vermedik ? Ne olursun gel bitsin bu hasret ' muhterem hocaefendi ! Demeli ki Meral Akşener fetocu olsun (beyin parayla satılmıyor)Feto araştırmaları mecliste neden akmhp oylarıyla engellendi az beyin taşı...!!
been 3 yıl önce
şu kadını görünce irite oluyorum resmen.
emrullah aksoy 3 yıl önce
sizin gibi pensilvanyadan deyil...kendi devletinin cumhurbaşkanından aldı...dogrusuda buydu..
ahmet 3 yıl önce
bunlar yalaka bozkurtlardan
nedim güney 3 yıl önce
Başkan Kurukız herkese nezaket dersi vermiştir. O fotoğraf anlamlıdır.
İLHAN ÇAKIR 3 yıl önce
YOK YAAAA! ESSA MI?
tebrikler 3 yıl önce
Bu nasıl bir yorum arkadaş ne boş bir yorum fikrin düşüncenin kırıntısı yok yazık çok yazık...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@