AKP'de Türkmen temayülü

Gece saat 22.00 sıralarında başlayan temayül, geceyarısından sonra sonuçlandı. İlçe Başkanı Osman Çavuş, ağır ağır Türkmen'in adaylığına giden süreçte Türkmen'in tutumunu eleştirdi. Çavuş, “Kimse AK Parti'ye şartlı gelemez” dedi. Öte yandan Çavuş'un adayl

Siyaset 21.01.2009, 08:41
AKP'de Türkmen temayülü

Gece saat 22.00 sıralarında başlayan temayül, geceyarısından sonra sonuçlandı. İlçe Başkanı Osman Çavuş, ağır ağır Türkmen'in adaylığına giden süreçte Türkmen'in tutumunu eleştirdi. Çavuş, “Kimse AK Parti'ye şartlı gelemez” dedi. Öte yandan Çavuş'un adaylıktan çekilen Dr. Haydar Ustaoğlu'nu ağır ifadelerle eleştirdiği gözlendi. Çavuş, “Kalp krizi geçirdiği için çekildiğini söylüyor. Ertesi gün göreve başlama başvurusu için hastaneye gidiyor. Bu nasıl iştir” dedi.

AK Parti Akçaabat İlçe teşkilatında yapılan temayül yoklamasında Türkmen'e hayır çıktığı iddia edildi.

AK Parti, Akçaabat Belediye Başkan Adayı arayışlarını sürdürüyor. Önceki gece geç saatlere kadar parti binasında Ak Parti İl Başkanı Muhammet Balta'nın da yer aldığı temayül yoklamasında partililerin Şefik Türkmen ismine sıcak bakmadığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Şefik Türkmen ismine sıcak bakan partililerin sayısı çok azınlıkta kaldı.

Alternatif adaylar üzerinde de görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda öne çıkan isimler ise şunlar oldu: Şener Pul, Adnan Günnar, Halil Seyis, Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci ve Işıklar Belediye Başkanı Hasan Tahsin Öztürk.

İl Başkanlığının Akçaabat teşkilatına önem verdiği ve Akçaabat teşkilatının aday belirlemesinden yana tavır belirlediği gelen bilgiler arasında.

ÇAVUŞ: KİMSE ŞARTLI GELEMEZ

Öte yandan AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Osman Çavuş, "Bize başvuruda bulunacak olan başkan adayları hiçbir şart öne süremez. Bu, AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan bir kararın gereğidir. Bu nedenle Şefik Türkmen Ak Partili olacaksa gelip partiye kayıt yaptırır ve aday olur. Bizde bunu yetkili kurullarımızda değerlendiririz" yönündeki açıklamaları, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen'in AK Parti'ye geçişinde ilçe yönetiminin yapmayacağı bazı şartlar öne sürüyor yorumlarına neden oldu.

BALTA: EN DOĞRU KARARI VERECEĞİZ

İl Başkanı Muhammet Balta ise yaptığı konuşmada, Ankara'da açıklanmayan ilçeler için başbakanın talimatı gereği tekrar bir inceleme yapma ihtiyacı hissedildiğini belirterek, "Akçaabat'taki adayın sağlık sorunları nedeniyle geri çekilmesi bizleri yeni bir çözüm arayışına itmiştir. Önemli olan bu tür zamanlarda sorunlara çözüm bulmaktır. Bu nedenle hepinizle tek tek görüşerek en doğru kararı vereceğiz. Trabzon merkezde olduğu gibi tüm ilçeler ve Akçaabat'ta da en doğrusunu bulup kısa süre içerisinde adayımızı açıklayıp ipi göğüsleyeceğimizi ifade etmek isterim" dedi.

Yorumlar (2)
MEHMET TOMAR 12 yıl önce
Daha düne kadar Şefik Türkmen Ak Parti icraatlarını engellemeye çalışmadı mı. Hastane ihale sürecini engellemek onun yerinin otel olması için elinden geleni yapmadı mı? Akçaabat için yapılacak olan Akçaabat tanjantını Sögütlü, Yıldızlı, Kavaklı Belediyeleri imarına geçirmişken Akçaabat Belediyesi seçim kaygısıyla 1 yıldan beri geçirmiyor mu? Ayrıca 5 yıldan beri partisiz olan Şefik Türkmen bu süre içinde Ak Partiye geçmedi, şimdi seçimin Akçaabat'ta çok zor geçeceğini anladığı için tepeden inme olarak Ak Parti adayı olmak istiyor. Sormazlar mı aklın 5 yıldır neredeydi. Daha düne kadar Ak Partinin eleştirdiği, heyacanını yitirdiğini söylediği, icraatlarını beğenmediği Şefik Türkmen'i aday olarak koyarsa bu bir nevi kendine inkar etme anlamı taşır. Yeni herkesin takdirini toplayacak bir adayla Ak Parti çıkması lazım.
eyyubi 12 yıl önce
Şefik Türkmen zaten akçaabata 10 beden büyük geliyor, oradaki akp teşkilatına 50 beden fazla gelir...bu durumun adı resmen cahillik ve bilginin denkmiş gibi davranması durumudur...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@