AKP'de savunmayı kim yapacak

AK Parti, savunmasını parti hukukçularından oluşan bir komisyona hazırlatmayı planlıyor. Mahkemede savunmayı ise, hakkında 'yasak' talebi bulunmayan Başbakan Yardımcısı Çiçek'in yapabileceği belirtiliyor. Adalet ve Kalkınma Partisi, kapatma davasına karşı

Siyaset 03.04.2008, 09:44
AKP'de savunmayı kim yapacak

AK Parti, savunmasını parti hukukçularından oluşan bir komisyona hazırlatmayı planlıyor. Mahkemede savunmayı ise, hakkında 'yasak' talebi bulunmayan Başbakan Yardımcısı Çiçek'in yapabileceği belirtiliyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi, kapatma davasına karşı yol haritasını, gelecek pazartesi toplanacak Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda belirleyecek. Partinin dün akşam toplanan Merkez Yürütme Kurulu'nda, dava sürecinde izlenecek strateji ele alındı. Edinilen bilgilere göre, toplantıda, “Siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştıran anayasa değişikliği paketi” değerlendirildi. Bazı MYK üyeleri, davanın, hukuki değil siyasi olduğuna dikkat çekerek, sorunun siyaset mekanizması içinde çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda, anayasa değişikliğinin zamanlamasının iyi tespit edilmesi gerektiği de vurgulandı. Başbabakan Erdoğan'ın, acele etmeyip; cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde izlenen yolun bir benzerini izleyeceği belirtiliyor. Sürece ilişkin kararın, pazartesi günü, Adalet ve Kalkınma Partisi kurmaylarının görüşleri alındıktan sonra verilmesi bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre, AK Parti, savunmasını parti hukukçularından oluşan bir komisyon tarafından gerçekleştirmeyi planlıyor. NTV'nin haberine göre kapatma davasında savunmayı, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in de yapabileceği ifade ediliyor.
Yorumlar (1)
osman yıldız 13 yıl önce
sayın başbakana ve partisine bu halk oy verirken kurtarıcı olarak gördükleri için oy verdi sayın hükümet 6.5 yıllık icraatında neyi başardda türbana el attı bütün para getiren kurumları tek tek sattı peki yerine ne koydu ben söyliyeyim hiç birşey koymadı aksine hem milli kuruluşlar satıldı hemde borçlar arttı pahalılık desen aldı basını gıdıyor 35 ytl lik elektrik faturasını 90 ytl olarak ödüyorum 12 ytl aldığım zeytin yağı 22 ytl olmuş ha maaşımmı maalesef aynı yerinde sayıyor hükümet bunları bırakmş türbanla uğraşıyor geç bunları ya türban imanın şartlarındanmı ben islamında imanında şartlarını bılıyorum ama başı acık gezen kafirdir günahkardır diye birşeye rastlamadım toplumu durduk yerde germeye gerek yoktu önce ekonomiyi halledin göreceksiniz gerisi kendiliğinden gelecektir...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@