banner539

banner526

banner533

banner513

AKP’de Kilit İsim EREN

Ak Parti 6 milletvekili kazandığı Trabzon'da hala daha Belediye Başkan adayını netliğe kavuşturamadı. 29 Mart'a sayılı günler kala Ak Parti, Trabzon'da adayını belirlemekte zorluk çekiyor.Sağlık Bakanlığı Müsteşarı iken görevinden istifa ederek Ak Parti'd

Siyaset 30.12.2008, 16:52 10.09.2018, 11:20
AKP’de Kilit İsim EREN


Ak Parti 6 milletvekili kazandığı Trabzon'da hala daha Belediye Başkan adayını netliğe kavuşturamadı. 29 Mart'a sayılı günler kala Ak Parti, Trabzon'da adayını belirlemekte zorluk çekiyor.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı iken görevinden istifa ederek Ak Parti'den Trabzon Belediye Başkan aday adayı olan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun  adaylığının, gerek parti teşkilatlarında gerekse halk nazarında beklenen desteği bulmadığı Trabzon'da her zeminde konuşulurken;  Ak Parti Genel Merkezinde hareketli saatler yaşanıyor.

Aday yarışında son düzlüğe girildiğinde AK Parti'de Şadan Eren isminin ciddi ciddi konuşulmaya başladığı gelen haberler arasında...  Halen Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinde bulunan Şadan Eren'e teklif götürüleceği söyleniyor.  Şadan Eren daha önce adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda “Trabzon halkı anketlerde bizi ister, iktidar partisi 'Adayımızsın' derse ona direnmeyiz.  Benim bir talebim yok. Hiçbir göreve ben talibim diye gelmedim.” demişti.

Ak Parti teşkilatlarında Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'ndan sonra Osman Kaya'nın da aday olmasının “dışarıdan adayla olur mu?” tartışmalarına sebep olduğu kulislerde konuşuluyor.  Hafta başında adaylığını açıklayan Osman Kaya'nın uzun süredir Trabzon  dışında yaşaması, Sakarya'daki görevinden istifa ederek; Trabzon'a aday adayı olmasının da, teşkilatların yerli aday arayışında etkili olduğu söyleniyor. 

Ak Parti Genel Merkezince yaptırılan anketlerde Şadan Eren adının birinci çıktığı haberleri  teşkilatları hareketlendirdi.  İddia edildiği gibi Şadan Eren kamuoyu anketlerinde birinci çıkmışsa; Ak Parti Genel Merkezi ve özellikle Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bunu görmezden gelmeyeceği söyleniyor. 

Ak Parti'nin Şadan Eren'e adaylık teklifinde bulunması, artık sürpriz olmaktan çıktı gibi… Yeni yılda Trabzon'da en çok konuşulacak haber Şadan Eren'in Ak Parti Trabzon Belediye Başkan adayı ilan edilmesi olursa şaşırmamak gerekir.

Yorumlar (10)
casa 12 yıl önce
Bilgi birikimi ve donanımıyle O.Fevzi Gümrükçüoğlu neden yadırganıyormuş .Devletin en üst mertebesine gelmiş,Trabzon'umuzun yetiştirdiği en üst düzey bürokratlardan biri,öteye beriye çekmeye gerek var mı?Trabzon'lu isteniyorsa ya bu nereli? Tanıyanlardan sorulduğunda dürüst,birikimli, ve pırlanta gibi olduğu söyleniyor.Hadi hayırlısı.
EMİÇE 12 yıl önce
şu ana kadar kaç üyesini ziyaret etmiş ki sayın başkan, önce üyelerini kucaklasın da ondan sonra belediyesıra gelsin,bu millet volkan bey in hoşgörülü.mütevaziliğini değişmez.
kral 12 yıl önce
akp hiçbir belediyeyi alamaz bu kafayla boğazına kadar yolsuzluklara bulaşmış bir partiye bizden oy çıkmaz
kemal kasar 12 yıl önce
Sayın O.fevzi Gümrükçüoğlunu tanıyanlara sorsak dürüst,birikimli ve pırlanta gibi olduğunu söyleyeceklerinden ben de eminim de; BİR TANIYANINI BULABİLSEK....
lokoko 12 yıl önce
sevgili casa.seni akp il başkanlığı paraylamı tuttu.hiçbir haberden eksik olmuyorsun.ben seni bir kez daha volkan canalioğlunun şemsiyesi altında müslümanlığa davet ediyorum.
sarmastra 12 yıl önce
sevgili arkadaşım, gümrükçüığlu hakkında bilgi almak için bir tanıdığa gerek yok. sadece google ye bak mesela ben baktım ve ne buldum. merak edersen bir oku...Albayraklar soruşturması kapsamında gözaltına alınan Mustafa Albayrak, Tufan Mengi ve Necmi Kadıoğlu'nun da aralarında bulunduğu sanıklara, Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde işkence yapıldığına dair rapor veren iki doktor, sahtecilik iddiası ile hakim karşısına çıktı. Doktor Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ifadesinde, Tufan Mengi'nin gözaltında iken hap içerek intihar ettiğini açıklayarak, "Baskı görmeseydi intihara kalkışmazdı" dedi.İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Haseki Hastanesi'nde görev yapan sanık doktor Ayhan Sandal ile Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nde görevli Doktor Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hazır bulundu.inanmazsan buda adresi: http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=33602
casa 12 yıl önce
Bu yorum benim bu yazıya ikinçi yorumum olaçak,üstelik bir sitedeki yazıya değil de sitedeki yazıya daha önce yazdığım yoruma karşı yorum yazan bir vatandaşımıza hasseten dileklerde bulunaçağım.Evvela,yazı dışında yapıla yorumlar yayımlanmamalıdır diyor.Beni eleştirinizi özetliyorum ve beraberce yorumlayalım.''AKP'nin maaşlı elemanı gibi ve devamlı yorum yapmakla yine Başkanın dini bayrağı altına girmemi davet ediyorsunuz''Her şeyden önce önceki yorumumda haber sitesindeki yazının içeriğine sadık kaldığımı,o haberin dışına kesinlikle çıkmadığımı siz de görmelisiniz.Bir kere akp'nin sözçüsü olsam,haber sitesinde geçen 2 aday ile görüş farkı belirtemez birinden yana tavır koyamazdım.Bir diğer ifadenize ise,dini bayrağın bu tarzda kullanılamıyaçak bir kutsiyet taşımasıdır.SONUÇ=Ben emekli bir memur ve yaşım 54 dür.Şu ana kadar siyaseten saplantım olmamış ve 6 ayrı siyasi partiye oy vermişimdir.Bu seçimde de başkan ve daimi ençümen seçimlerinde şimdilik düşüncem ayrı yerlere oy vermektir.Bizler birbirini tanımadan kısa sözlerle sanal aleminde birbirini incitmeyelim.At ile arpayı karıştırmayalım.Hepimizin yorumları birbirimize fayda sağlasın ançak Haber sitesindeki haberin dışına çıkıp,yorumlara yorum yapmayalım,kaos oluşturmayalım.Çok çiddi haber siteleri,haber dışı yorumları kala almamaktadır.Saygı ve sevgilerle.
selokurban 12 yıl önce
TRABZONA EN HAYIRLI ISIM OSMAN KAYA

Trabzonda 5 sene yasamamis da yok ettmemis de ne alaaka yaa adam trabzonda dogdu su 5 sene haric trabzonda yasadi yani trabzon halkini taniyor !!!!

hem Osman kayanin sakaryada kazandigi tecrübeyle Trabzon daha iyi yerlere gelecenden eminim ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@