Akçaabat’ta Osman Nuri Ekim Projeleriyle Öne Çıktı

Seçime doğru yaklaşılırken oy pusulaları için hatırlatma yapıldı

Siyaset 27.03.2019, 22:27
Akçaabat’ta Osman Nuri Ekim Projeleriyle Öne Çıktı

Mahalli İdareler Genel Seçimi için son viraja girilirken, adaylar da son kozlarını ileri sürmeye başladılar. AK Parti son hafta çalışmalarının istikametini, yoğunluklu olarak projelerinin tanıtımına, sandık kurulu görevlilerinin eğitimine ve oy pusulalarında yanlışlık yapılmamasına ayırdı. Bunun için bir eğitim toplantısı tertip eden AK Parti, bu toplantının tekrarını Perşembe günü akşamı da gerçekleştirecek.

CUMHUR İTTİFAKI OYU AK PARTİ AMBLEMİNE

24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi’nde Cumhur İttifakı, oy pusulasında her iki partinin amblemleriyle birlikte yer alırken bu seçimde ise yalnızca Ak Parti Ambleminin olduğu alana mühür vurulmasının Cumhur İttifakı oyu anlamına geleceği tekrar hatırlatıldı.Mahalli İdareler Genel Seçiminde oy kullanma gününe sadece 3 gün kaldı. Seçmenin tercihini kendi adayından yana kullanması için seçim çalışmaları yürüten siyasi partiler, artık son çalışmalarını gerçekleştiriyor.


EKİM, PROJELERİYLE İDDİASINI ORTAYA KOYUYOR

AK Parti Akçaabat İlçe Başkanlığı ilçe merkezindeki mahallelerde yoğunlaştırdığı son hafta çalışmalarında; tam bir gövde gösterisi şeklinde sunumunu gerçekleştirdiği projelerini seçmenine projelere özel bir gazete basımı gerçekleştirerek ulaştırıyor.OYLAR TEK ZARFA KONULACAK

Cumhur İttifakının son hafta en fazla üzerinde durduğu diğer bir önemli husus ise oy pusulaları.

Bugüne kadar gerçekleşmiş olan seçimlerden farklı olarak kullanılacak bütün oyların tek zarfa konulacağı bu seçimde, Cumhur İttifakı’nın desteğiyle seçime giren AK Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Ekim’e oy verecek seçmen, İttifakın 24 Haziran’daki gibi tek çerçeve içerisindeki amblemleri arasında tercihte bulanmayacak, Cumhur İttifakı’na oy verecek seçmen üç ayrı oy pusulasında da AK Parti Ambleminin olduğu çerçeveye evet veya tercih mührünü bastığında Cumhur İttifakı’na yani bir anlamda hem AK Parti’ye hem de MHP’ye; bu iki partinin adayı Osman Nuri Ekim’e, AK Parti Belediye Meclis Üyelerine ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu’na oy vermiş olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@