7m

7m

hyundai

AK Partili isim oy oranını açıkladı: Zamlardan sonra geriye düştü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen oy oranıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Siyaset 12.02.2022, 10:50
AK Partili isim oy oranını açıkladı: Zamlardan sonra geriye düştü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, akaryakıt, enerji, gıda ve pek çok sektöre gelen zamlardan sonra oylarında düşüş olduğunu belirtti.

Şen "Ben Ak Parti'nin oy oranı neyse onu söylerim. Düştüyse düştü derim. Çıktıysa çıktı derim. Benim böyle bir huyum var. Şimdi bu dolar operasyonuna, Türkiye bir karşı operasyon yaptı ve dolar düştü. AK Parti o sıralar yüzde 40'ın altındaydı. Yüzde 36, 37, 38 civarındaydı" dedi. 

Şen, "Doların 18 lira olduğu dönem 40'ın altındaydı, paketten sonra 40'ın üstüne çıktı. Bir süre orada devam etti. Sonra bu fiyatlarla, faturalarla, şunlarla, bunlarla tekrar geriye düştü. Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor. Tek sayı demiyor olmamın sebebi bu. 3-4 araştırmaya bakıyorsunuz hepsi farklı diyor. O aralıkları söylüyorum" diye konuştu.

"DÜZENLEME SONRASI OYLAR ARTACAKTIR"
Yeni paketin ardından oy oranının yeniden yükseleceğini belirten Şen, "Çalışmalar devam ediyor. Pazartesi günü Kabine toplanacak ve orada açıklanacak. Yarın Bakan'ımız ekonomik paketini açıklayacak. Bir kısım vatandaşın derdine derman olacak önlem paketi açıklanacak. Bu düzenleme sonrası AK Parti tekrar yükselme trendine girecektir. Hala AK Parti birinci parti. İkinci partiyle arasındaki fark her zaman yüzde 10-15 arasında. Muhalefet kendini sorgulamalı" ifadelerini kullandı.


Yorumlar (8)
Mantıksız 4 ay önce
Eğer Rakamlar doğru ise, kesin birer Fatura daha !! Hak ediyor bu Millet !! Ne demiş Atalarımız ? “ Sen Eşek olursan, Semer vuran çok olur “
desteptul.... 4 ay önce
yani ...
yurutecegiz demek istiyor .
semih 4 ay önce
HDPden emir alan 6 benzemezlerin değil, senin yanındayız reis.
Davut 4 ay önce
Ahaha abi yapm din kardeşiyiz :
Ömer 4 ay önce
Rakamı bilmiyorum ama Erdoğan'a devam diyip ak partiye vermeyecek çok insan tanıyorum.
EleştiriYorum 3 ay önce
bu millet HDP ile iş tutanlara oy vermez, boşuna heveslenmeyin yine Erdoğan kazanacak!
Mackali 3 ay önce
o yüzden CHP ye atiyoruz oyumuzu,yillarca bizi böyle safsatalarla oyalayip el altin pkk ya destek ciktilar yemiyouz artik.
Akçaabatlı 3 ay önce
muhalifler HDP ile ittifakları yüzünden sokakta başları eğik geziyor.HDP ile ittifaklık yapanlara oy moy yok, yüksek enflasyondan medet umsanız bile bu böyle...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@