AK Parti'de değişim rüzgarı

 Başbakan Erdoğan, MYKY'de kimlerin olması gerektiğini kurucular kurulu üyelerine soracak.Son MKYK toplantısında, kurul üyelerine “MKYK’da kimleri görmek istersiniz?” içeriğinde anket formu dağıttıran Başbakan Erdoğan, 5 Eylül’de Genel Merkez’de gerçekleş

AK Parti'de değişim rüzgarı
banner432

 

Başbakan Erdoğan, MYKY'de kimlerin olması gerektiğini kurucular kurulu üyelerine soracak.

Son MKYK toplantısında, kurul üyelerine “MKYK’da kimleri görmek istersiniz?” içeriğinde anket formu dağıttıran Başbakan Erdoğan, 5 Eylül’de Genel Merkez’de gerçekleştireceği toplantıda aynı soruyu milletvekilleri ve kurucular kurulu üyelerine soracak.

Erdoğan, görüşlerini aldığı için 5 Eylül’deki toplantıya MKYK üyelerinin katılmasına gerek olmadığını söyledi. AK Partili kurmaylar, kabine revizyonu için ise Ekim ayına işaret ediyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Partili kurmaylar, “Kabinede de bir değişikliğin olmasını bekliyoruz.

Eğer Sayın Erdoğan revizyon düşünüyorsa bu Ekim’in ilk haftasında yeni üyeleriyle toplanacak ilk MKYK’da ortaya çıkar. Genel Başkan eğer revizyon düşünüyorsa, MKYK üyelerine kabinede görmek istedikleri isimleri sorar” dediler.

AK Parti kurmayları, “Kabine’de kapsamlı bir değişiklik olur mu?” sorusuna ise, “En fazla üçte bir oranında bir değişim olur” karşılığını verdiler.

Bu arada AK Parti, TBMM’yi erken açma düşüncesinden de vazgeçti. AK Parti grup yöneticileri, bunun gerekçesini “Meclis tatile girmeden önce hükümetin 21 tasarı ve teklifin yasalaştırılması yönünde bir talebi vardı. Bu talebin karşılanmasının 15-20 gün süreceğini düşünerek, en kritik yasaları çıkartalım kalanlar için gerekirse Meclis’i erken açalım demiştik.

Ancak daha sonra bu düzenlemelerin yasalaşma süreçleri tamamlandı. O nedenle şu anda Meclis’in erken açılmasına gerek yok” dediler.

Ancak kulislerde, AK Parti’nin bu kararı yükselen siyasi tansiyon ve kongre sürecini gözününde bulundurarak aldığı konuşuluyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
onur cak
onur cak - 7 yıl Önce

yerine gelecek olanlar eskilerini aratmaz insallah. yanarim yanarim da bu halk bu insanlara el yumrugu ne demek bi gosteremedi ya ona yanarim. tamam denendiniz olmuyor iste...itibar diye bir sey kalmadi. bi onuru olan birakir gider...en buyuk erdem bu. yetersiz oldugunu anlayabilmek. su anda yapacak biri var mi derseniz? evet ama cook derinlerde...

mavi ay
mavi ay - 7 yıl Önce

Ne kadar değişirsen değiş görüş aynı beden ,ruh aynı düşünce aynı sana oy flan yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.

banner421