AK Parti Trabzon’da eksildi!

Türkiye bugün tarihin en önemli seçimlerinden birini gerçekleştirdi. AK Parti'nin Trabzon'daki milletvekili sayısı düştü.

AK Parti Trabzon’da eksildi!
banner432

Haber61 Haber Servisi

Türkiye bugün sandık başına giderek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi için oy kullandı. Sandıktan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti lider olarak çıkarken Doğu Karadeniz’de ise AK Parti bir çok ilde vekil sayısını korurken Trabzon ve Ordu’da düşüş yaşadı.

26. Dönem Milletvekili seçiminde Trabzon’da Ak Parti 5 Milletvekili çıkarırken bu kez 4 milletvekili çıkarabildi. Önceki dönem CHP’den tek milletvekili varken bu seçim sonucunda iseCHP ile birlikte İyi Parti de 1 vekil çıkardı. Böylece Trabzon’da sonuçlar 4 Ak Parti – 1 CHP – 1 İyi Parti şeklinde oluştu.

Trabzon’un dışında AK Parti’nin düşüş yaşadığı bir diğer il ise Ordu oldu. Ordu’da önceki dönem 4 Milletvekili çıkaran Ak Parti bu kez 3 vekil çıkardı.

Bayburt’ta milletvekili sayısının 2’den 1’e düşmesi nedeniyle AK Parti önceki dönem 2 vekil çıkardığı şehirden bu kez mecburi olarak 1 vekil çıkardı.

Ak Parti diğer Doğu Karadeniz illerinde önceki dönemde olduğu gibi Samsun 6, Giresun 3, Gümüşhane 2 ve Artvin 1 milletvekili çıkardı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
arif
arif - 1 yıl Önce

trabzondaki düşüşün sebebi büyük şehir belediye başkanıdır.

murat başkan
murat başkan - 1 yıl Önce

akçaabat ve trabzon belediye başkanları bu oy kaybının en büyük nedenleridir. mesaj aramayın direkt mesajı benden alın. başkanlıkta sayın erdoğana vekillikte ise bağımsıza verdim bu kadar basit ve net..sabırsızlıkla buraya yapılacak müdahaleyi bekliyorz...

oguz
oguz - 1 yıl Önce

akcaabat belediye baskani degismez ise asil dusus belediye seciminde yasanacak sogutlu ye hizmet sifir

Ali veli
Ali veli - 1 yıl Önce

Belediye başkanı açıklama yapmıştı. Trabzon çağ atladı diye. Bir arkadaş şöyle yazmıştı; evet yolda arabayla giderken kasislerden kaçarken atlama yapıyoruz, bunu kastetti heralde. Ak partinin düşüş yaşamasının sebebi yerel yönetim açık net.

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı acilen değişmelidir. Trabzon a büyük projeler yapabilen şehrin ufkunu açan dinamik bir başkan lazım

Can
Can - 1 yıl Önce

Yazıklar olsun. Ben daha iyi bir ders verilmesini istiyordum.

Kadirsen
Kadirsen - 1 yıl Önce

Bencede akcaabatin belediye başkanı değişmesi gerekiyor hizmet sıfır akcaabatın sehir ici berbat durumda ben burda haber61 de bunu kac kere yazdım ŞAHISLARA HAKARET VE KÜFÜR ETMEDİĞİM YORUMLARIMI ONAYLIYOR FAKAT HAKARET VE KÜFÜR ETTİĞİM YORUMLARIMI ONAYLAMIYORLAR

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 1 yıl Önce

Bu mesajı iyi okurlar artık.Millet her zaman haklı olandır.

banner421