AK Parti kongresine 6 gazete yasaklı

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığa son kez aday olacağı AK Parti 'nin 30 Eylül'de yapılacak kongresi hem partinin hem de Türk siyasetinin yakın geleceğinin nasıl şekilleneceğine ilişkin önemli ipuçları verecek. 6 GAZETEYE SANSÜRAncak yarın

Siyaset 29.09.2012, 17:33
AK Parti kongresine 6 gazete yasaklı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığa son kez aday olacağı AK Parti 'nin 30 Eylül'de yapılacak kongresi hem partinin hem de Türk siyasetinin yakın geleceğinin nasıl şekilleneceğine ilişkin önemli ipuçları verecek.

 

6 GAZETEYE SANSÜR

Ancak yarın gerçekleştirilecek AK Parti kongresine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cumhuriyet , Aydınlık , Sözcü , Evrensel , Birgün , Yeniçağ gazeteleri alınmayacak. Sansür uygulanan gazetelerin ulusalcı gazeteler olması ise dikkatlerden kaçmadı.

 

GENELKURMAY BİLE AKREDİTASYONU KALDIRDI

Genelkurmay Başkanlığı bile çok tartışılan "Bazı basın organlarına Genelkurmay faaliyetlerini izleme yasağını" kaldırmışken, AK Parti'ye bu hareket hiç yakışmadı.

 

İngilizce'de büyük devrim! Ana diliniz gibi ingilizce konuşturuyoruz. Nasıl mı? Tıklayın.

Ayda 750 tl taksitle 70 bin tl konut kredisi için hemen başvur! Genelkurmay Başkanlığı uzun yıllar uygulanan akreditasyonun kaldırılması ile ilgili ilk adımı, Konya'daki tatbikata, daha önce akreditasyon uygulaması çerçevesinde Genelkurmay faaliyetlerini izleme izni verilmeyen Zaman gazetesi, Bugün gazetesi, Kanaltürk, STV, Cihan Haber Ajansı gibi yayın organları da davet ederek atmıştı.

 

"DEMOKRASİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE TERS"

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ise sansürle igili bir açıklama yaptı. TGC, Cumhuriyet, Aydınlık, Sözcü, Evrensel, Birgün, Yeniçağ gibi gazetelerinin AKP genel kuruluna akredite edilmemelerinin demokrasi ve ifade özgürlüğü anlayışıyla bağdaşmadığını açıkladı.

 

TGC Yönetim Kurulu açıklaması şöyle;

 

"Bu gazetelerde görev yapan gazetecilere AKP genel kurulunu izlemek için giriş kartı verilmemesi ayrımcılıktır. Söylemde çok sesliliği dillendirenlerin, uygulamada tek seslilikten yana olduğunu göstermektedir. Akreditasyon konusu Türkiye'de yıllardır bir sorun olarak gündemdedir. Sorunun çözümünü beklerken yeniden keyfi değerlendirmelerle iptaller yaşanmaktadır. İktidar, yayın politikasından hoşlanmadığı gazetelerin çalışanlarının mesleklerini yapmalarını engellemektedir. Halkın bilgilenme hakkını da yok saymaktadır. TGC olarak bu yanlıştan artık dönülmesinin bekliyoruz."

Yorumlar (2)
cinneş marnş 8 yıl önce
bu gazetelerin yaptıklarını yakıştırıyorsanız onlara diyecek şey yok...

çoğu devamlı yalan, yazan, iftira atan, fitne, fesatlık ve de kışkırtıcılık vs yapan bu gazeteler mi fikir özgürlüklerini kullanıyorlarmış.. fikir özgürlüğü demek, bozgunculuk yapmak, kaos yaratmak istemek değildir...
oktay atalı 8 yıl önce
trabzonumda bu ampul sevdası bitmez kupamı kişilerle kurumlara veren adam sansürcü olsa ne olur umacı olsa ne olur önce namuslu olsunlar evlatlarını askere göndersinler cephede savaşsınlar bir gecede şikeyi hokus pokus yapmasınlar çünki gazete çok dergi çok oyda çokda ALLAH tek.bir gün sizede dur der.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@