banner536

banner526

banner513

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu!

AK Parti'de seçimler yaklaşırken il ve ilçe adayları da belli olmaya başladı.

Siyaset 29.12.2018, 16:46 29.12.2018, 17:12
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu!

Partilerde 31 Mart 2019 Yerel Seçim hazırlıklarına başlarken AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayını belirledi.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım oldu.

Binali Yıldırım

YILDIRIM: "HER İSTANBULLU'NUN BAŞKANI OLACAĞIM"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım “Her İstanbullunun başkanı olacağım. Kadıköy’ün de sorunlarını çözeceğim, Sultanbeyli’nin de sorunlarını çözeceğim. Pendikliye de Beşiktaşlıya da hesap vereceğim” dedi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Binali Yıldırım olduğunu açıkladı. Binali Yıldırım’ı dava ve yol arkadaşı olarak tarif eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi böyle bir şehre belediye başkanı seçeceğiz. Herhangi bir ilçeden birisini buraya kaydırmıyoruz dikkat edin. Çok önemsediğimiz için bakanlıklar yapmış, başbakanlık yapmış meclis başkanımızı büyükşehire belediye başkan adayı yapıyoruz. İstiyoruz ki İstanbul çok daha ilerilere ve bu asrın en nadide çekim alanını oluştursun. En güzide, kıdemli, tecrübeli, icraatçı bir ismi aday olarak gösterdik. İstanbul buna layık” ifadelerini kullandı. 

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise bir teşekkür konuşması yaparak, “Fatih’in fethettiği İstanbul, Sinan’ın süslediği İstanbul, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtardığı İstanbul, Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağa kaldırdığı İstanbul. Mevlama şükürler olsun yeniden birlikteyiz” ifadelerini kullandı. 

Küçük yaşta okumak için İstanbul’a geldiğini anlatan Binali Yıldırım, “Beni babam okuyayım diye İstanbul’a yolladı, Kasımpaşa’ya. Çok çalıştım burada ortaokulu, liseyi, üniversiteyi okudum. Meslek sahibi oldum. Burada aile babası oldum. Bu şehirde milletvekili oldum. Ben İstanbul’da Binali Yıldırım oldum. Rabbim de bana bu büyük millet için İstanbul’da çalışmayı nasip etti. Ben İstanbul’un denizine aşığım. Kasımpaşa’da büyüdüm. Denizcilik tahsili yaptım. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde İDO Genel Müdürü olarak ekibinde yer alma şerefine nail oldum. İstanbul’un insanıyla, Marmara Denizi'ni barıştırmak için deniz taşımacılığını yaygınlaştırdık. Eğer bu masmavi denize bir tuz tanesi kadar faydam olduysa Rabbime binlerce şükrediyorum. Bakanlığımda, başbakanlığımda Cumhurbaşkanımızla İstanbul için Türkiye için çok çalıştık. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, dünyanın en büyük havalimanı, hepsine başladık teker teker açıldılar. Allah’ın izni ile bu hizmetleri de tamamladık” şeklinde konuştu. 

İstanbul’a hizmetin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurgulayan Yıldırım, “Benim bu şehre bu güzel şehre daha fazla hizmet borcum var. Her gün metrobüs ile ekmeğinin peşine düşen kardeşime borcum var. Her sabah okul yoluna çıkan çocuklara, gençlere borcum var. Hem çalışıp hem evini düzen içinde tutan kadınlara, analara borcum var. Hayatını bu vatana adamış amcalar, teyzelerime, yaşlılara borcum var. En güzel şeyleri hak eden gazilere, engellilere, hastalara borcum var. Hepinize borcum var. Aday arkadaşlarımla beraber şimdi bu borcu ödemeye geliyorum. Buraya Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığından geliyorum. Kurtuluş Savaşını yöneten, 15 Temmuz’da hainlerin alçak FETÖ’cülerin sallayıp yıkamadığı Türk milletinin çelik iradesini yedi düvele gösteren gazi meclisten. Orada 81 ilden milletvekili var. Her partiden, her siyasi görüşten. Ben hepsinin başkanı oldum. Burada da her İstanbullunun başkanı olacağım. Kadıköy’ün de sorunlarını çözeceğim, Sultanbeyli’nin de sorunlarını çözeceğim. Pendikliye de Beşiktaşlıya da hesap vereceğim. Üsküdar’ın derdi de benim derdim, Bakırköy’ün derdi de benim derdim. Beyoğlu’nun isteği benim için talimat, Sarıyer’in isteği de benim için aynı şekilde emir. Çok çalışacağız. Söz veriyorum o orta okullu Binali gibi çok çalışacağım” dedi. 

ERDOĞAN İLÇE BAŞKANLARINI DA AÇIKLADI

AK Parti adaylarını tanıtan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak AK Parti İstanbul İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, millet ittifakı kapsamında İstanbul’da 3 ilçede aday göstermeyerek Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını destekleyeceklerini de söyledi. Erdoğan Beşiktaş’ta MHP Belediye Başkan Adayı Serkan Topeli, Maltepe’de MHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykal ve Silivri’de MHP Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz’ı destekleyeceklerini kaydetti. 

Ak Parti İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları ise şöyle sıralandı: 
“Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural 
Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Haşim Baltacı 
Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem 
Avcılar Belediye Başkan Adayı İbrahim Ulusoy 
Bağcılar Belediye Başkan Adayı Lokman Çağırıcı 
Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Hakan Bahadır 
Bakırköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Umur 
Başakşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Kartoğlu 
Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Atila Aydıner 
Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın 
Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık 
Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız 
Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal 
Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner 
Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Poyraz 
Esenler Belediye Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu 
Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci 
Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken 
Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan 
Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta 
Güngören Belediye Başkan Adayı Bünyamin Demir 
Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz 
Kağıthane Belediye Başkan Adayı Mevlüt Öztekin 
Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek 
Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Temel Karadeniz 
Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin 
Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü 
Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar 
Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Keskin 
Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun 
Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı 
Tuzla Belediye Başkan Adayı Şadi Yazıcı 
Şişli Belediye Başkan Adayı Nihal Yıldırım 
Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım 
Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen 
Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy” 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@