AK Parti Giresun milletvekilinden "din" açıklaması

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, ’’Din bir ihtiyaçtır. Eğer biz doğru din eğitimi veremezsek, merdiven altı din eğitimi verilir. Bunun da sonuçlarını geçmişte gördük’’ dedi.

Siyaset 15.11.2019, 20:48
AK Parti Giresun milletvekilinden "din" açıklaması

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Plan ve Bütçe Komisyonu 2020 Merkezi Yönetim bütçe ve 2018 Kesin hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katıldı. Öztürk, komisyonda söz almak Milli Eğitim Bakanlığı hakkında konuştu.

"VİCDAN DİNİN YERİNİ TUTABİLİR Mİ?"
Öztürk, toplumun doğru dini bilgiyle aydınlatılmasının bir gereklilik olduğunu ifade ederek, ’’Din bir ihtiyaçtır. Eğer biz doğru din eğitimi veremezsek, merdiven altı din eğitimi verilir. Bunun da sonuçlarını geçmişte gördük. Vicdan önemli. Ama vicdan hiçbir zaman dinin yerini tutmaz. Bunu filozoflar tartışıyor. Schopenhauer’in meşhur tezi var ‘Vicdan dinin yerini tutabilir mi?’ diye. Jean Jacques Rousseau diyor ki; ‘Din eğitimi şarttır çünkü ilk insan aynı zamanda ilk peygamberdir.’ Ben Müslümanım, Garo Paylan Hristiyan. Ben inanıyorum ki Müslümanlık da Hristiyanlık da Musevilik de tüm dinler de insanlığın hayrı için var. Benim Peygamberim Hz. Muhamed (s.a.v.) diyor ki; ’Müslüman, dilinden ve elinden (diğer) Müslümanların (emin ve) selâmette bulunduğu kimsedir.’ Eğer insanlık benim elimden ve dilimden emin değilse benim Müslümanlığımdan şüphe etmesi lazım" dediTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Yomralı 2 yıl önce
Türk milleti 17 yıl önce dinsizmiydi, nedir bu sizdeki din tacirliği biriniz esenlerden biriniz maraştan diğeriniz meclisten,ulan bu millet müslüman dır, ama sizden şüpheliyim, müslüman yalan söylemez çalmaz çırpmaz âdil olur, Sen anladın onu..!
seçmen 2 yıl önce
yapsaydınız sayın vekil sizi tutanmı vardı 18 yıldır tek başınıza ülke yönetiyorsunuz yine mazeretleriniz bitmiyor sahi diyanet en büyük payı alır bütçeden ne iş yapar açıklamanız varmı
Tahir 2 yıl önce
Evet 17 yıl önce devlet yönetimi dinsiz gibi yönetiliyordu mecliste köşkte alkol tüketiliyordu.Kızlarımızın başları zorla açtırılıyordu.Memur bayanlar zorla başı örtülü olanlar açtırıluordu.
Şükür hepsi geride kaldı islam açıklara başını zorla ört demiyor ama ateistler örtülü olanlara başını aç diyor.
Ama artık Reisimiz var Allah bu zihniyeti başımıza daha getirmesin.85 yıl bacılarımızın örtüsüyle uğraştı
Yomralı 2 yıl önce
Aha Bakara Makaracı, ulan kabahatinizle oturun,islamiyet hiç kimseden çekmedi sizden çektiği kadar, eğitim şart eğitim ama diplomalı olmak kaydıyla anladın dimi sn.yandaş.!
sahil 2 yıl önce
biz sizin elinizden dilinizden herşeyinizden elinizden dilinizden zarar gördük zülüm gördük toplumu böldünüz
Abuzer 2 yıl önce
Kimin nesi eksikse o konu hakkında çok konuşur nokta
isa yavuz 2 yıl önce
sizin o merdiven altı dediginiz yerlerde gercek din egitimi veriliyor diyanetin yapamadıgi bir cok seyi onlar yapıyor...
Eks 2 yıl önce
Taşköprü yaylasında 12 bin yıllık krater gölünde define aranmasına izin verenler, orayı kazanlar, gözcülük yapanlar, göz yumanlar hep müslümandı ama hiçbiri vicdan sahibi değildi. Buzul çağından kalma gölü yok ettiler.
Dinci 2 yıl önce
Gercek Din diyor biri!
Hangi Din gercektir?
Gercekligi köreltigi icin Dinler vardır ve Insanligin vicdanın en büyük düsmanidir DIN.
Din olmasaydı ne olurdu biliyormusunuz Insanin özü ortaya cikardi ve Dünya huzur bulurdu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@