banner526

banner513

AK Parti'den flaş MHP açıklaması

AK Parti Mardin milletvekili Orhan Miroğlu, Mecliste AK Parti ve MHP'nin işbirliğinin sahada çok da güçlü bir karşılığının olmadığını gördüklerini söyledi.

Siyaset 18.04.2017, 10:39
AK Parti'den flaş MHP açıklaması
Mardin'in Midyat İlçesi'ni ziyaret eden Orhan Miroğlu, Ak Parti ilçe Başkanlığı'nda referandum sonuçlarını değerlendirdi. Kürt seçmenlerin bu referandumda belirleyici olduğunu, ancak meclisteki AK Parti- MHP işbirliğinin sahada çok da güçlü bir karşılığının olmadığını gördüklerini belirten Miroğlu şöyle konuştu:

"Bunun da altının çizilmesi gerekiyor. MHP ile temsil edilen Türk milliyetçi hareketi içindeki bölünmeler, Cumhurbaşkanlığı sistemi konusunda kendi içerisinde bir bütünlük sağlayamamış olması, AK Partinin diyelim, ya da referandumda evet tercihinde bulunan insanların biraz hayal kırıklığına uğramasına yol açtı. Umuyoruz ki bundan sonra ki süreçte hiç değilse milliyetçi kesim Türkiyenin bu referandumunu doğru analiz etsin, doğru okusun ve doğru siyasi tercihler yapsın. Ama gördüğümüz şey şuydu; Kürtleri MHP ile, MHPyi de Kürtlerle korkutma stratejisi izledi Cumhuriyet Halk Partisi ve onunla birlikte hareket eden bağdaşıkları. Bu bağdaşıklar; tabii Kandilden tutun HDPye kadar, FETÖye kadar ve çeşitli iri, küçük çaplı terör örgülerine kadar uzanan bir cepheydi."

'AK PARTİ, KÜRT İTTİFAKI TÜRKİYE'YE KAZANDIRIR'

Kürt meselesinin bir demokrasi ve eşitlenme meselesi olduğunu, bu siyasi temsili Kürtler kendi hayatlarında hissettikleri oranda AK Partiye desteklerini sürdüreceklerlerini savunan AK Parti Millitvekili Miroğlu, şunları söyledi:

"Geldiğimiz yer Türkiyede Kürt nüfusunun değil ayrılığın, üniter birliğin sigortası haline gelmiş olması. Bu sigortanın kıymetini en başta AK Partinin ve diğer partilerin bileceğini düşünmemiz gerekiyor, bunu talep etmemiz gerekiyor. Hepimiz için yeni bir dönem başlıyor, Türkiye için bir dönem başlıyor. Bu dönem kurucu bir dönemdir ve Kürtler bu kurucu dönemde evet biz de varız demiş oldular bu seçimde. AK Parti artı Kürt ittifakı Türkiyeye kazandırır. Herkese kazanır. Türk halkı kazanır, Kürt halkı kazanır, Türkiye kazanır."

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
adnan 3 yıl önce
sen oyna bahceli sen oyna bak evet mevvesini verdi akp kurt ve pkk kolu basladi sarkiya ayrilik federasyon hakli lar oy verdiler kazandilar pkk silahla yapamadigini kafayla yapti
sng 3 yıl önce
daha durun ilerde eyalet sistemi var. şimdilik yok diyorlar ama ilerde ne olacağı belli değil. çok dönüşler gördü bu millet
Serkan KOL 3 yıl önce
Aman Allahım, yorumlara bakar mısınız? Siz Erdoğan'ı ne sanıyorsunuz? Kaldı ki Bahçeli ile Erdoğan'ın ilişkisi de sizin sandığınız gibi stratejik bir amaç taşımıyor. Bahçeli ne kadar memleket sevdalısı ise Erdoğan da aynıdır. Siz faşist kafalarınızla günah kazanmaya devam edin!
Ömer 3 yıl önce
Hadiyin be vatan hainlerin PKK ile is birliğini siz yaparsınız bunu da referandumda herkes gördü. Simdi sesinizi kesip milletin kararına saygı duyun..
sedat 3 yıl önce
tarihi manzarayla karsilasacagiz binali bahceli hürpa ayni anda Cb yardimcilari bahceli halay ceksin stepne olarak
Erhan 3 yıl önce
Bu milleti koyun sanmayın beyler. Bölünme diye bir olayı kimse ağzına alamaz. Alan da karşılığını görür. Bu millet Reise oyunu verir ama bölünmeye asla razı gelmez. Rahat olun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@