banner539

banner526

banner533

banner513

ADD Eruygur'a tahliye istedi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sina Akşin, "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağlık sorunları nedeniyle tahliyesini talep ettiklerini belirtti. Prof. Dr. Akşin, Eruygur'un i

Siyaset 20.09.2008, 12:19
ADD Eruygur'a tahliye istedi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sina Akşin, "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağlık sorunları nedeniyle tahliyesini talep ettiklerini belirtti.

Prof. Dr. Akşin, Eruygur'un iddianamesi olmayan bir dava nedeniyle tutuklu kalmasını eleştirdi.

Bu durumu protesto ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Akşin, "Başkanımız herhangi bir kişi değil. Kaçacak hali yok. Günlerdir süren sorgulama yüzünden sağlığı bozuldu" dedi.

Prof. Dr. Akşin, "Adaletin yanlış uygulamalarından şikayetçiyiz ve protesto ediyoruz. Bu toplantıyı da burada onun için yapıyoruz. Genel Başkanımızın sağlık sorunu nedeniyle tahliyesini talep ediyoruz. Umarım olumlu bir sonuç alırız"dedi.

ADD Genel Sekreter Yardımcısı ve Eruygur'un avukatı Kazım Arslan da "Ergenekon" davası sürecinin çok ağır yürüdüğünü savunarak, "İddianame henüz düzenlenmemiş, deliller toplanmamış. Bu durum tutukluların sağlığını bozuyor" diye konuştu.

Arslan, Eruygur için her ay tahliye talebinde bulunduklarını, ancak bu taleplerinin kabul edilmediğini söyledi.
Yorumlar (1)
yavuzalkan 12 yıl önce
acaba bu düşme meselesi beyin kanamsı meselesi tahliyesi için bir oyun olmasın insanın aklına herşey geliyor burası türkiye adam tahliye olur sağlığı düzelmeye başlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@