banner526

banner533

banner513

Aday Şadan Eren mi?

Ak Parti'de Trabzon Belediye Başkanlığı için Şadan Eren ismi ön plana çıkıyor. 29 Martta yapılacak Mahalli seçimler için bir çok ilde adaylarını açıklayan Ak Parti'de Trabzon için anket çalışmasının sonuçlarını değerlendiriliyor. Ak Parti kulislerinde Tra

Siyaset 24.12.2008, 20:45
 Aday Şadan Eren mi?
Ak Parti'de Trabzon Belediye Başkanlığı için Şadan Eren ismi ön plana çıkıyor.

29 Martta yapılacak Mahalli seçimler için bir çok ilde adaylarını açıklayan Ak Parti'de Trabzon için anket çalışmasının sonuçlarını değerlendiriliyor. Ak Parti kulislerinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Eren ismi, anket sonrası daha sık konuşulmaya başlandı.


1999 yılından itibaren Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Eren, 2005 yılında yapılan TOBB Olağan Kurulunda da Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmişti.


Ak Parti'de Sağlık Bakanlığı müsteşarlığından istifa ederek, aday adayı olan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Trabzon'dan aday yapılacağı beklentisi vardı. Ancak Parti Genel Merkezinin anket uygulaması yapması kafaları karıştırdı. Volkan Canalioğlu karşısında Trabzon dışından bir adayın tutmayacağı görüşü yüksek sesle dile getirilmeye başlayınca, Genel Merkezin anket uygulamasına gittiği iddia ediliyor. Yapılan ankette Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun adaylar arasında gösterilmemesi, Ak Parti yeni bir aday mı arıyor yorumlarına neden oldu. Trabzon'da Volkan Canalioğlu karşısında her kesimden oy alabilecek bir aday arayışı Şadan Eren'in şansını arttırıyor. Eren yaptığı görevler sırasında parti ayırımı yapmaksızın herkese eşit mesafe de durması ile tanınıyor. Ayrıca Başbakan Tayyip Erdoğan ile diyalogları da oldukca iyi olarak biliniyor. Eren'in aday adayı olmamasına rağmen Ak Parti anketinde isminin ön plana çıkması bu ilişkiler çerçevesinde değerlendiriliyor.

Trabzon'da Doğru Yol Partisi il başkanlığı ve 1994 - 1999 yılları arasında Trabzon İl Genel Meclis Üyeliği ile İl Genel Meclis Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Eren'e Ak Parti teşkilatlarının sıcak baktığı kaydediliyor. Şadan Eren'e muhalif olan bazı kesimlerin “dışarıdan aday olacağına Eren olsun” dedikleri de kulislerden gelen son haberler arasında.
Yorumlar (14)
tanersu 12 yıl önce
bana göre volkan canalioğlunun karşısına çıkabılecek en mantıklı aday şadan erendir.. volkan canalioğlu herkesin volkan abisidir ama herkesin abisi olmak trabzona bir şeyler kazandırmak demek değildir. şadan eren vizyonuyla,tecrübesiyle trabzona bir çok şey katar. ayrıca trabzon dışında da ikili ilişkileri ii olan biridir..bu ilişkilerini trabzon için çok rahatlıkla kullanır..bu haber memleketim için çok sevindirici bir haber.....gerçekler tüm partılerın üstündedir. parti önemli değil..önemli olan vizyonu olan bir adaydır...
ZugasiBerepe 12 yıl önce
Trabzonluyu Kandırma İçin Çok Yol Deniyor Akp ve Yandaşları ama Unutmayın Bu Kez Trabzon İnsanı Balık Hafızalı Olmayacak Olmamalı Kimin İsmi Çıkarsa Çıksın Dün Yapılanla Unutulmamalı Trabzonlu Unutmamalı...Volkanabi Bu Halkı Seviyor ve Güveniyor..
casa 12 yıl önce
Trabzon için belki en doğru karar M.Şadan Eren'in adaylığıdır.Yıllardır her türden sivil toplum örgütlerinde görevlerde bulunması,girişim ve müteşebbis kabiliyetiyle kazandığı vizyon ve misyonuyla, Trabzon'a üst düzey kazanç ve kazanımlar sağlayaçaktır.Eğer aday olup,seçmen teveccü ederse Trabzon kazanır.
rokostel 12 yıl önce
Evet değerli arkadaşlar amaç daha iyi bir Trabzon, daha güzel günlere geleceğin kenti Trabzon, dünya kentleri arasında bir Trabzon vede daha nicelerle anlatılabilecek Trabzon amaç burda yaşayanların daha iyi hizmet alması daha huzurlu park, bahce, yeşiliyle dağıyla doğasıyla denziyle daha güzel bir Trabzon amaç hep aynı ama hedeflerde secim sonuna kadar böyle de sonra neden verilen sözler tutulmaz bu kentte ben işte kişiler başkanlanı seçen sağduyulu insanlar olarak hep kendimiz için değil daha güzel gelecek nesillere kalıcı olarak bırakılacak bir Trabzon düşünüyoruz ama gelen yöneticiler nedense vede gelecekler de hep bencillik yapmadılar mı vede yapmayacaklar mı işte her kim olursa kim gelecekse gelsin ama şunu bilirim ben Volkan beyin partilsi değilim ama sıcaklığı, hakikatten kişiliği vede herkese örnek olan güler yüzü için ona binlerce teşekkürler

Burda akp Şadan beyi aday gösterecek ihtimali yüksekler arasında ama islam dinin de hizmet verilmez istenir mantığı ön plana çıkarsa Şadan bey bunu sadece verildiği için yapabilecek buda yanlış kendisi adaylığı Trabzon için yapacakları değil sadece secilebilirliğinin olanağı fazla olması önemli olmasa gerek demek ki hiç kimse kusura bakmasın da AKPnin amacı hizmet değil sadece bu ili nasılele gecirebilirim bu yanlış bence ya kendilerini yada gelecek adaylarını değişmeleri gerekir ki kendileri değişmezse zaten halk değiştireceği kesin gibi duruyor

selam vede saygılar
yufer 12 yıl önce
burdaki yorumlara bakıyorumda hep adayların yakın çevresi yorum yapıyor.asıl halk ise yorum yazmaya üşeniyor.yok efendim kulanıcı adı,şifre,ad soyad ve başlık sonrada yorum.ben iki gruptanda değilim.o yüzden net yazıyorum şadan eren volkan beyin yarı oyunu belki alır.bence ergin aydın karizmatik fiziğiyle bayanların oyunu çalabilir.diğer alternatifler akp ye yine hüsran yaşatır.
yoco 12 yıl önce
Şadan amca Ve Volkan amca.. Sizleri seviyoruz..

Çoğunluk ne derse o olur..

Ama bence bu Volkan başkanın iyi olduğu sürecde karsısına cıkmak iyi olmaz dicektim ama rekabeti arttırır..

İyi olan kazansın..

Şadan Eren Trabzon'da herşeyi bilen Tecrübeli iktidar..

Volkan Canalioğlu'da Trabzon için elinden geleni yaptı..Bu özellikler onda da var..

Bence 2 si de olsn :D

Eğer Şadan Eren aday olmazsa Volkan başkan garanti kazanır karşısına obama yı cıkar amerika da yapsınlar oylamayı yine kazanır.. Ama aday olursa bilemem tabi. ;)
yoco 12 yıl önce
Şadan Eren..

Tek el veren..

Gülen seven..

Dinleyen üzmeyen..

Gelip geçmeyen..Volkan Canalioğlu

Vakum yoğurdu

Temiz doğdu

Soframızda tuz oldu..Seviyoruz ikisinide benim oyum kapalı :D
ugurakyuz 12 yıl önce
ben yineliyorum iktidar kimse beni partisi ilgilendirmez belediyeyi o alsın hizmetin daha geleceğinden şüphem yok lütfen biraz sağduyulu olun verin iktidar partisine belediyeyi sonra hizmet gelmesse alırız belediyeyi bi belediye 1 dönemden fazla kalmamalı 2 dönem kesinlikle yatış olacaktır lütfen sağduyulu olalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@