Abdüllatif Şener'e sürpriz davet!

 Kurucuları arasında olduğu AK Parti'den yollarını ayırarak, 25 Mayıs 2009'da Türkiye Partisini kuran ve Genel Başkanlık görevini üstlenen Abdüllatif Şener'e partisini kapatmasını ardından CHP'den teklif geldi.  CHP'ye Demokrat Parti'den(DP) transfer olan

Abdüllatif Şener'e sürpriz davet!
banner432

 

Kurucuları arasında olduğu AK Parti'den yollarını ayırarak, 25 Mayıs 2009'da Türkiye Partisini kuran ve Genel Başkanlık görevini üstlenen Abdüllatif Şener'e partisini kapatmasını ardından CHP'den teklif geldi. 

 

CHP'ye Demokrat Parti'den(DP) transfer olan İzmir Milletvekili Aytun Çınar, Abdullatif Şener'in de AK Parti'den ayrılıp parti kurmasını ortaya çıkaran nedenlerin bugün çok daha ağır biçimde devam ettiğini belirten Çıray, "Kendisinin ne kadar dürüst, ne kadar vatanperver bir siyasetçi olduğunu biliyoruz. Böyle bir ismin siyaset dışında kalması, kendini erken emekli etmesi bir değerin kaybı olur. Kararlarına saygılıyız ama bu çerçevede Sayın Şener'e CHP çatısı altında siyaset yapma çağrısında bulunuyorum" dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir süre önce "Eski Doğru Yol partililer, eski Anavatan partililer yani bu ülkede demokratik, laik, sosyal hukuk devletini destekleyen, destek veren Türkiye'nin çağdaşlaşmasına katkı yapmak isteyen bütün yurttaşlarımı partimizin şemsiyesi altına bekliyorum. Buraya gelin" açıklamasında bulunmuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
sef
sef - 7 yıl Önce

CHP de zaten siyasetçi tyetişmiyor son zamanlarda ithal gelenlerde sorunlu ...iyi olur gelsim

OSMAN BAŞ
OSMAN BAŞ - 7 yıl Önce

syn kılıçdaroğlu ne kadar sağdan soldan adam toplarsanız olmaz bu iş halk her şeyi göruyor . ak hizmet te durmak yok bu böle biline...

banner421