banner556

25.12.2020, 09:25

Özkan Sümer’e veda ederken yapmayın bari!

Hıncal Uluç yazısında Özkan Sümer ile Trabzonlu diye dalga geçmesine çok girmemiş.

Trabzon’da bazı yazarlar gibi, “Aslında biraz sürtüştük ama iyiydi aramız” diyerek vicdan rahatlatmış..

Patronlarından aldığı talimatla Özkan Sümer’e açtıkları savaştan hiç bahsetmemiş!


Evet Hıncal Uluç sende hayatında düştüğün terso zamanlardandı…! Özkan Sümer gibi bir değerle kavga etmek!..

Vicdanlarınızda bunu nasıl yedirirseniz yedirin.

O size kalmış.

Lakin sütten çıkmış ak kaşık gibi ardından veda yazıları alırken bizim de bir şeyleri bildiğimizi, yaşadığımızı göz ardı etmeyin canım!

O kadar da salak yerine koymayın milleti ve bizi..

Her şeyin farkındayız…

Bu bir kenarda dursun.

Şimdi gelelim son bombasına..

Yahu adama veda ederken bile!

Adama güle güle derken bile!

Yaptığın gafa bak..

Diyorsun ki;

“Işıklar içinde yat, Özkan dostum, kardeşim.. Işıklar içinde yat ve günümüzü aydınlat lütfen..

Bir Trabzonlu yazar çıkmaz mı, Özkan Sümer'i, yaşamı, yaptıkları, başardıkları ve söyledikleriyle yazacak ve her kulağa küpe yapacak?”

E o kitap yıllar önce yazıldı.

Haberin yok tabi..

Trabzonspor’a Trabzon’a işinize geldiği yerden baktığınız için böyle olur normaldir.

“Kendini arayan adam Özkan Sümer” adlı kitabın yazarı İhsan Öksüz’dür.

İhsan abi şöyle diyor;

“Değerli dostlar; Özkan Sümer yaşarken, 2018 yılının ilk yarısında onun hayatını tüm yönleri ile anlatan geniş kapsamlı bir kitap yazdım. Kitapta Özkan Hoca'nın yaptıkları, yapamadıkları, başarıları, başarısızlıkları, hataları ve sevapları kısaca her şey vardı. hatta Sümer'le kitap öncesi konuşurken " Elbette her şeyimi yazacaksın. Yoksa peygamberler tarihi yazmayacaksın" demişti. Sadece yazım bölümü 466 sayfadır. İki bölüm halinde fotoğraf albümü vardır. Kitap TSclub’lerda satılmaktadır. Kitabın tüm geliri Trabzonspor Kulübü'nündür. Sevgili Özkan Sümer'in vefatı nedeni ile bunu bir kere daha duyurmak istedim. Hem bu konuda bilgi isteyenlere, hem " Koskoca Özkan Sümer'in hayatını yazan bir tek Trabzonlu çıkmadı" diyenlere cevap olarak.”

İhsan abi söylemiş söyleyeceğini..

Üstadın üstüne laf eklemek bana yakışmaz..

Yorumlar (15)
Sağduyu 4 hafta önce
HINCAL ULUÇ gibi herşeyden anlar geçinen halbuki bilgisi olmayan kendine en azından yaptığı işi hakkıyla yapanları hedef seçip gündem sağlayan kurnaz zekalı entel modacı, futbol adamı,gazeteci..vb.F.TERİM,Ş.GÜNEŞ ve ÖZKAN SÜMER aklımİsa gelmeyen hedeflediklerini...YAZIK YILLARDIR H.ULUÇ MİLLETİ BÖYLE KANDIRIYOR VEKANDİRMAYA DA DEVAM EDİYOR...Tabii anlayana...İ.ÖKSÜZ 'e kitabı ve emeği için TEŞEKKÜRLER...entellik böyle olur...
.
Hasan 4 hafta önce
Yazık Hınçal gibi birisini dinleyen okuyan topluma. Bir ayağı çukurda öbür tarafta kor ateş bekliyor onu. Gittiği zaman bizde geyik yaparız peşinden. H Uluç yıllardır medyadan nemalanmış Hak için ne yapmış? Halk için ne yapmış? Varsa yoksa GS,
Serko61 4 hafta önce
Ihsan Öksüzü görmezler çünkü şike sürecinde şikeyi gözlerine soktu, fakat gel görki onuda kumpasa bağladı sayın başcalan..
hayrits 4 hafta önce
ke-mal de arkasını dönüp şike var dedi değilmi :)
Çaykaralı 4 hafta önce
Noel baba kostümlüler ülkenin hafız yatağı memleketinde sokaklarda cirit atıp hediyeler dağıtıyor çocuklarla fotoğraf çektiriyor siz hala Trabzonspor derdindesiniz yazık gurbette övündüğümüz şehre bakın ne hale gelmiş Allah yardımcınız olsun işiniz yaş sizin
Adıyamanlı 4 hafta önce
Hıncal Uluç , önce GS nin sonrada istanbul takımlarının uşağıdır. Son yirmi yılda en nefret ettiği HOCA, Şenol Güneş tir. Dünya 3. olduğu dönemde Senol Hocaya birşey bulamamış, giyimiyle uğraşmış , futbolcuları camiye götürüyor diye futbol ile alakası olmayan eleştiriler yapılmıştı, 1-1 biten Fransa Türkiye maçının devre arasında, Hoca defans yapmıyor, futbolcular topu tepikliyor, nereye kadar gittiyse, diyen ULUÇ , ulusal lig maçlarında keyiften dört köşeydi. Cümlesi aynen şöyle, Şenol derhal kovulmali, bu hoca ile Avrupa şampiyonasına gidilmez, tarzında bir sürü cümle. Tabi adam haklı, çünkü Şenol Hoca onların idolü olan Terim ve Denizliyi gömdü. Bunu hazmedemiyorlar .
Çamur dayı 4 hafta önce
Hıncal ve onun gibi zibidiler büyük usta, duayen merhum özkan sümer hocamızın ayakkabı bağı bile olamaz.
antikus 4 hafta önce
hincal uluc gibilerin türk tv,lerinde futbol yorumlamalari aslinda türk futbolunun ne kadar berbatr bir durumda oldugunun isaretidir. hincala spor konusturmak spora ihanet etmektir.
Maksut yilmaz 4 hafta önce
Hincal efendi kendisini bi halt sanan fenomenlik yapmayi, şov yapmayi, kendini medyada tutmak icin futbolun icinden gelen, şenol gunese karizmatik olmadigi, giyinis tarziyla alay eden futbol bilgisine laf atan terbiyeden yoksun bir kisidir.Kendisi ancak masa basi fenomenidir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@