Milletvekilinin aracını durduran polislere soruşturma

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durduran polisler hakkında soruşturma başlatıldı.

Mersin 23.08.2021, 08:38 23.08.2021, 12:01

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın ihbar üzerine aracını durduran trafik polisine hakaret etmesi tepkiyle karşılanırken Mersin Valiliği'nden konuya ilişkin bir açıklama geldi. Valilik, olayla ilgili, "Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır" açıklamasında bulundu.

Mersin Erdemli'de, 18 Temmuz 2021 günü 18:30 sıralarında AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracının ihbar üzerine durdurulmasıyla ilgili Mersin Valiliği'nden açıklama geldi. Açıklamada, CHP'li Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın yaptığı sosyal medya paylaşımıyla olayı çarpıttığı vurgulandı.

Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde bir ay önce, 18 Temmuz 2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir.

"GÖREVLİ MEMURLAR YASAL MEVZUATIN DIŞINA ÇIKMIŞLARDIR"

İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tespit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

BAŞARIR: İKİ POLİSİMİZE HAKARET ETMİŞTİ

CHP'li Başarır, "Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli'de bir polis uygulamasında AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmişti. O gün bunu gündeme getirmiştim. Ancak bu durumu AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yalanlamıştı. Üzülerek söylüyorum, AK Partili bir milletvekili Türk Polisi'ne 'şerefsiz' kelimesini kullanıyor, 'arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor' diyerek aşağılıyor. Mersinin Erdemli ilçesi için 'her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum' diyor." paylaşımını yapmıştı.


Yorumlar (30)
Ahmet 2 ay önce
Esas pislik sensin hiç kimse polisimize hakaret edemez.
Hüseyin 2 ay önce
Başka parti vekil aracı olma polis haklı iktidar olunca aksız ben böyle ülke adaletinin içine eyleyeyim ondan sonra gel bu ülkede çalış.
Doğrucu Davut 2 ay önce
Şimdi bu Mehmet isimli şahısla benim oyum bir öylemi ? Ülkeyi bunun gibilerin oylarıyla onun gibi zihniyetler yönetiyor bizde bu yanında cayır cayır yanıyoruz , kendi iradesi olmayan beyin fukarası akp seçmeni cahil insan milletvekilleri evet halkın seçtiği temsilcilerdir halkın arasından seçilen halktan insanlardır saygı kendilerine değil bulundukları makamadır,kolluk kuvvetlerimiz de bu toplumun en önemli unsurlarındandır,milletvekillerinden daha çok saygıyı hakederler hem makamları hemde şahısları itibari ile ,senin saygı duyulmasını düşündüğün vekilin oğlunu askere göndermemek için türlü taklalar atarken bu insanlar kendilerini kurşunların önüne siper eder ne yazıkki senin gibi beyni bitmişler rahat uyusun diye,sen ve senin gibilerle 20 senedir tartışmaktan bıktım artık bi bitmediniz inş soyunuz tükenir
rıza 2 ay önce
mehmet bey, sen kendine yapılan hakareti sineye çekebilirsin ama ben Allah karşısında herkesin eşit olduğuna inanan Müslüman'ım. Bana ters! Herkes Ak partili olmak zorunda değil. Senin kitabın farklı zay
61 2 ay önce
Millet oy verirken vekili bilip de oy vermiyor banane lan vekilmiş
mehmet 2 ay önce
kardesim milletvekilinin arabası o.yüzbinlerce oy alarak meclise seçilmiş.herkes saygılı olmalı milletin vekiline
Davut kazancı 2 ay önce
Yandan çarklı akp
Ibrahim 2 ay önce
Polisimiz hakli
Ag gug guguk 2 ay önce
Polis haklı hakaret edemezsin milletvekili hiç edemez vekil olduğu için etmemeli
Merdo 2 ay önce
Sizin adaletinizin. memurlugun icine ettiniz bu polisler nasil gorev yapacak anayasada bole bi Kanun mu var Milletvekili’nin araci durdurulamaz yaziklar olsun ya allah size ve sizin gibilerden ulkemizi korusun
kemalsdk 2 ay önce
İstanbul da köprü üstünde cehapeli vekilin Polis eHakaret ettiğinde , cehapeli vekil e de yorum yaptın mıTrollll
desteptul.... 2 ay önce
polis arkadaslar gorevini yapiyor .
burada sayin bayan vekilin kendisini AKP ile bir gucun icinde kibirin icinde bulmasi .
sayin AKP genel baskani butun muhalefete kufrediyor .bayan etsede sorun yok .
Gülgül 2 ay önce
Yabancı ülkelerde böyle şeyler olmaz.Polis görevini yapmak zorundadır.Polislerin görevden alınmasını kınıyorum.
ab 2 ay önce
akp li ya söylenecek söz yok. adamlarda eko tavan vekilim demezseniz tafra yapıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@