Vakit'ten Üzmez açıklaması

Vakit Gazetesi tarafından yapılan açıklama şöyle: Hüseyin Üzmez etrafında yürütülen tartışmalar ilk başladığında; Vakit gazetesi tavrını "Biz yanlış, kimden gelirse gelsin ona sahip çıkmayız. Ancak yargısız linç kampanyalarına da boyun eğmeyiz" şeklinde d

Medya 02.11.2008, 12:12
Vakit'ten Üzmez açıklaması
Vakit Gazetesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

Hüseyin Üzmez etrafında yürütülen tartışmalar ilk başladığında; Vakit gazetesi tavrını "Biz yanlış, kimden gelirse gelsin ona sahip çıkmayız. Ancak yargısız linç kampanyalarına da boyun eğmeyiz" şeklinde deklare etmişti.

Bu açık duyuruya rağmen, Üzmez üzerinden mütedeyyin insanları hedef alan ahlaksızca saldırıların, son bir hafta içinde yoğunlaştırılması karşısında, aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.

1- Biz Müslümanız. Bizim ölçümüz Kur'an ve Hz. Peygamber'in ölçüleridir. Kur'an-ı Kerim'deki "Ey iman edenler, kendiniz, anne babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa Allah için şahitler olarak adaleti ayakta tutun" (Nisa 135) ayeti ve Hz. Peygamber'in "Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa, elini keserim" ölçüsü; bizim için esastır.

2- Hüseyin Üzmez'in TV kanallarında, İslâmi ölçülerimize uymayan konuşmalarını tasvip etmemiz mümkün değildir.

3- Hüseyin Üzmez'e atfedilen iddialarla ilgili olarak yaptığımız araştırmalarda, Üzmez'in anlattıkları, kız ve annenin beyanları, Üzmez'in gözaltına alınmasının hemen akabinde polisin delil bulmak maksadıyla evden aldığı 30 eşyanın kriminal raporları, kız ve Üzmez'in doktor tarafından muayene edilmeleri sonucunda verilen rapor ile Uludağ Üniversitesi'nin hazırladığı rapor ve son olarak Adli Tıp raporlarının ortak sonucu; taciz olayının vuku bulmadığı şeklindedir.

4- Kartel medyasının başını çektiği bu kampanyanın, dikkatleri; gündemdeki Ergenekon davasından başka noktalara çekme ve Üzmez'in şahsında mütedeyyin insanlara saldırma maksatlı bir organizasyon olduğuna inanıyoruz. Bunların kuyruğuna takılanların da, bu kirli oyuna alet olduklarını kendilerine hatırlatmak istiyoruz.

5- Hüseyin Üzmez'le ilgili soruşturmanın başladığı günden bu yana, Üzmez'in tek bir yazısı Vakit'te yayınlanmamıştır.
Üzmez'e isnat edilen suç sübut bulduğu takdirde, en sert tavrı Vakit'in koyacağından da kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Ancak hiç kimse bizden; patronları porno yayından mahkumiyet alıp, sabıkalı olan bir medya grubunun, Üzmez üzerinden, inananları linç etme kampanyasına ortak olmamızı da beklememelidir..
Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
bu zat sankı çok önemlı bır şahsıyet gıbı gösterılıyor. suratında merhamet olmayan gazetecıyı nasıl vurdum derken bır insana kurşun sıkmanın güzelliğinden bahseden aşağılık bırı lütfen bu adamı fazla önemseyıp gazete sayfalarımızı meşgul etmeyelım.
kelmas 13 yıl önce
Müslümanlığın altına sığınmayın. "Allah,iradesini dünyaya hakim kılmak için iyi insanları kullanır. Kötü insanlar ise iradelerini dünyaya hakim kılmak için Allahı kullanır"sözü 1600 lü yıllarda söylenmiş.Bu güzel söz o yıllarda tecrübe edilmesine rağmen bugün geçerliliğini koruyorsa biz hala o yıllardayız demektir. Bu da çok acı bir gerçek.
oziozan 13 yıl önce
ne kadar raporlar taciz yok desede şu sürata bakıpta taciz yapmadı diyebilirmisiniz yaa...vakit gazeteside ne yazacagını şaşırmış bunun ergenekonla ne alakası var...
ŞABAN İŞLEKLİ 13 yıl önce
bugünkü vakit gazetesinin duyurusunu okudum gazeteden çok doğru bir basın duyurusu!!...1. el olan vakit gazeteden okuyun bu haberi diyorum
oziozan 13 yıl önce
bu üzülmez vakası ilk cıktıgında iftira tuzak yalan die haber yapan vakit degilmiydi...hala okuyonuz mu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@