Trabzonlu hoca cezayı getirdi!

RTÜK, Yaşar Nuri Öztürk ’ün konuk olduğu Show TV’de yayınlanan “Saba Tümer ile Bugün” programına 196 bin 207 TL ceza verdi. Üst Kurul cezaya gerekçe olarak Yaşar Nuri Öztürk’ün kendisini eleştirenlere, “onun bunun çocuğu” demesini gösterdi. Konuyla ilgili

Medya 18.01.2013, 16:19
Trabzonlu hoca cezayı getirdi!

RTÜK, Yaşar Nuri Öztürk ’ün konuk olduğu Show TV’de yayınlanan “Saba Tümer ile Bugün” programına 196 bin 207 TL ceza verdi. Üst Kurul cezaya gerekçe olarak Yaşar Nuri Öztürk’ün kendisini eleştirenlere, “onun bunun çocuğu” demesini gösterdi. Konuyla ilgili uzman raporu şöyle:
"NAMUSSUZ DİYORUM ONUN BUNUN ÇOCUĞU DİYORUM"

“İlgili programda Yaşar Nuri Öztürk kendisine yapılan eleştirilere ağır hakaret ederek karşılık vermiştir. Eleştirilerle ilgili olarak, ‘Bir namussuz bana mail atmış, dini paravan olarak kullanıyorum diye. Şerefsiz, namussuz, onun bunun çocuğuna bakar mısınız? Ne demek lazım bunlara, bulsam acımadan söyleyeceğim’ şeklinde ifadelerde bulunmuş ve sonrasında aynı hitaplara devam ederek, ‘Namussuz diyorum, onun bunun çocuğu diyorum, şerefsiz diyorum yetmiyor.’
AYNI ANDA KUR'AN AYETLERİNDEN ÖRNEKLER VERDİ

Aynı platformda Kur’an ayetlerinden örnekler verirken, bir yandan ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunmak, dini konularda insanların seyrederek istifade etmek istediği, insanlara İslamiyeti anlatan ve bu doğrultuda güleryüz göstererek örnek olması gereken bir şahıs açısından çok da olumlu davranışlar olmamaktadır.
ÇOCUKLAR KORUNMALI

Bu tarz yaklaşımların bilgilenmek amacıyla programı seyreden insanlar açısından ve aynı şekilde, saati itibariyle ekran başında olması muhtemel küçük yaşta izleyicilerin üzerinde faydadan ziyade olumsuz etki bıraktığını belirtmek kaçınılmaz olmaktadır. Çocukların bu üst üste yinelenen hakaret dolu sözlerden yetişkinlere göre çok daha fazla etkilenebileceği, yayıncının çocukları koruma sorumluluğu çerçevesinde dikkate alması gereken bir husustur.”
196 BİN 207 TL CEZA

RTÜK, “Türkçe’nin özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamak zorundadır. Dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez” hükmünün ihlal edildiği gerekçesiyle Show TV’ye 196 bin 207 TL ceza verdi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Okhan Degermenci 7 yıl önce
Hocam seni cok seviyoruz. Sen gercek muslumanin kurana gore nasil yasamasi gerektigini anlatan bir muminsin. Saygilarimi sunuyorum
YALNIZ KURT TS 7 yıl önce
Bu munafik sebateist hem musluman hemde Yahudi biraz arastirin mason cikar islamda hurafelere yer yoktur.Osmanli Devletide bunun gibi iki dinlilerin yuzunden hurafeler karistirildigi icin Yikilmistir Yahudiler Islam'a hurafe karistirmak icin buyuk ugras veriyor ancak islam dinine hakim muslumanlar bunun gibilerine itibar etmezler lanetlerler bu meluna ancak Islam dini egitimi zayif olanlar inanir Allah c.c bunun gibi munafiklardan bizleri uzak tutsun amiiiiin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@