alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Tek sahnesi 1 Türk filmi ediyor

İngilizlerin gözü kara ajanı James Bond'un yeni maceraları oldukça masraflı oldu. 007 James Bond serisinin son halkası Skyfall'un Eminönü çekimlerinde otomobil kıyımı oldu. Arabalı sahneler için her biri 150 bin TL değerinde dört Audi A5 ve 100'er bin lir

Medya 04.05.2012, 10:08
Tek sahnesi 1 Türk filmi ediyor

İngilizlerin gözü kara ajanı James Bond'un yeni maceraları oldukça masraflı oldu. 007 James Bond serisinin son halkası Skyfall'un Eminönü çekimlerinde otomobil kıyımı oldu.

 

Arabalı sahneler için her biri 150 bin TL değerinde dört Audi A5 ve 100'er bin liralık beş klasik kasa Land Rover cip kullanıldı. İşin ilginç yanı, sahnelerde devamlılığı sağlayabilmek ve zamandan tasarruf edebilmek adına, araçlarda parça değişimi ve onarım yapılmaması ve yerine yenilerinin getirtilmesiydi.

EZAN BAŞLADI, RÖPORTAJ BİTTİ

Bu nedenle sadece araçlar için harcanan bütçe 1 milyon TL'yi aştı. Geçen sezon bu bütçenin altında onlarca Türk filmi çekildi. Bu arada James Bond'u canlandıran İngiliz aktör Daniel Craig, filmin çekimlerini izlemek için yurtdışından gelen basın mensuplarıyla röportaj yaptı. Craig, bu sırada ezan okunmaya başlayınca, ropörtajı durdurdu ve dinlemeye başladı. Hollywood yıldızı ezanın bitmesinden sonra röportajına kaldığı yerden devam etti.

007'den az hasarlı Audi

Heyecanlı takip sahnelerinde kullanılmak üzere aynı plakaya sahip dört Audi A5 ve beş Land Rover marka askeri cipin çizik ve kırıklarla sette bekletildiği görüldü. Sahneler çekildikçe parçalanan araçların tamir edildikten sonra ikinci el olarak satışa sunulacağı öğrenildi.

Türk'üm, yanlışım, işgüzarım!

Bond filminin çekimlerinde Türk koruma terörü yaşandı. Çekime verilen kısa arada dinlenen Daniel Craig, kaldığı otelden çıkınca ortalık karıştı. İngiliz aktörün, İskoç korumasıyla birlikte görev yapan Türk görevli, 'Türk korumalara özgü refleksle' basın mensuplarına saldırdı.

İSKOÇ KORUMA ENGELLEDİ

Yabancı güvenlik görevlilerinin sakin ve nazik tavırlarının aksine ismi öğrenilemeyen Türk görevli, Fox Haber ekibinin kameramanını darp etmeye çalışıp kameranın objektifine vurdu. İskoç korumanın, engel olmaya çalışması ise dikkat çekti.

'Duman' ettiler

Skyfall'un setinde 'duman' krizi de çıktı. Görüntü alınmasını engellemek için çalıştırılan duman makinası nedeniyle göz gözü görmedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@