Sosyal medyaya en çok o saatlerde giriliyor

Çalışanların yüzde 35’inin mesai saatlerinde sosyal medyada zaman geçirdiği belirlendi.Bir internet sitesi mesai saatlerindeki sosyal medya kullanım alışkanlıklarını belirlemek için bir araştırma yaptı. 19 Kasım-10 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan a

Medya 16.12.2014, 11:03
Sosyal medyaya en çok o saatlerde giriliyor

Çalışanların yüzde 35’inin mesai saatlerinde sosyal medyada zaman geçirdiği belirlendi.

Bir internet sitesi mesai saatlerindeki sosyal medya kullanım alışkanlıklarını belirlemek için bir araştırma yaptı. 19 Kasım-10 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan anket çalışmasına 11 bin 300 aday katıldı. İnternette en çok vakit geçirilen siteler yüzde 54 ile haber siteleri olurken, sosyal medya yüzde 35 ile hemen arkasından geliyor. Adayların yüzde 47’si 1 saatten fazla internette zaman harcıyor.

Sosyal medyada en çok neyi takip ediyorsunuz? Sorusunun sorulduğu adaylar, yüzde 48 ile ’işimle ilgili gruplar ve sayfalar’ yanıtını verdi. ’Arkadaşlarımı’ takip ediyorum diyen aday sayısı yüzde 25 olurken, ’Moda, Trendler ve Hobiler’ ile ilgili sayfaları takip edenler yüzde 24 oldu. yüzde 3’ü ise ’Ünlüler ve hayran olduğum kişileri’ takip ediyorum yanıtını verdi. Bu sonuçlarda gösteriyor ki yoğun iş temposundan nefes almak isteyen adaylar soluğu sosyal medyada alıyor.

Adaylara, ’Mesai saatlerinde iş harici konularla ilgili internette kaç saat vakit geçiriyorsunuz?’ diye sorulduğunda ise yüzde 53’ü 0 ila 1 saat yanıtını verdi. İnternette 1 ila 3 saat geçiren adayların oranı yüzde 30 olurken, 3 saatten daha fazla internette zaman harcayan adayların oranı yüzde 17 oldu.

Mesai saatlerinde iş dışı konulara eğilimi anlamak için sorulan internette en çok hangisine vakit harcıyorsunuz sorusuna ise adaylar, yüzde 54 ile haberler, yüzde 35 ile sosyal medya yanıtını verdi. Adayların sadece yüzde 7’si alışveriş yapıyorum derken, yüzde 4’ü de dizi izliyorum dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@