Sarı Basın kartının önemi azalıyor

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İETT'nin 1 Ağustos'tan itibaren Sarı Basın Kartı'na kısıtlama getireceğini duyurdu.. İşte o açıklama :Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin tamamı Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlen

Medya 28.06.2012, 11:41
Sarı Basın kartının önemi azalıyor

 

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İETT'nin 1 Ağustos'tan itibaren Sarı Basın Kartı'na kısıtlama getireceğini duyurdu..

 

İşte o açıklama :

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin tamamı Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "sarı basın kartı, sürekli basın kartı ve basın şeref kartı" taşımaktadır. Bu üç tip kart gazetecilere mesleklerini yaparken kolaylık ve yerelde ücretsiz ulaşım sağlamaktadır.

 

Ancak İETT Genel Müdürlüğü yolcu sayısını belirlemek amacıyla tüm ücretsiz seyahat kartlarıyla ilgili elektronik karta geçiş konusunda bir çalışma yürütmektedir. TGC Yönetim Kurulu konuyu gündeme geldiği günden beri yakından takip etmektedir.

2011 yılından bu yana İETT Genel Müdürlüğü ile yazılı, sözlü ve karşılıklı görüşmeler yapmıştır. Elektronik kart uygulamasından basın kartı sahiplerinin muaf tutulmasını ve basın kartlarının eskiden olduğu gibi geçerli olmasını istemiştir.

Ancak İETT Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili taleplerimize rağmen Cemiyetimize 1 Ağustos'tan itibaren elektronik karta geçiş yapılacağını belirten bir yazı göndermiştir.

Bilginize sunarızTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@