Sabah ve ATV'nin yeni sahibi Trabzonlu

Sabah Gazetesi ve ATV televizyonu Kalyon Grubu'na satıldı. Konuyla ilgili Rekabet Kurulu kararı sonrası Medya grubunun yeni sahibi aslen Trabzon Çaykaralı olan 1960 Tatvan doğumlu Cemal Kalyoncu'nun sahibi olduğu Kalyon Grubu oldu.Satışla ilgili Rekabet K

Sabah ve ATV'nin yeni sahibi Trabzonlu

Sabah Gazetesi ve ATV televizyonu Kalyon Grubu'na satıldı. Konuyla ilgili Rekabet Kurulu kararı sonrası Medya grubunun yeni sahibi aslen Trabzon Çaykaralı olan 1960 Tatvan doğumlu Cemal Kalyoncu'nun sahibi olduğu Kalyon Grubu oldu.


Satışla ilgili Rekabet Kurulu kararı da yayınlandı. Satış tutarı henüz bilinmiyor.

Kararda şu ifadeler yer aldı:

Rekabet Kurulu, Zirve Holding A.Ş.’nin, çeşitli oranlarda Turkuvaz Grubu şirketlerinin hisselerini Çalık Holding A.Ş., Çalık Turizm Kültür İnş. San. ve Tic. A.Ş., Gapyapı İnşaat A.Ş. ve Ahmet Çalık’tan devralması işlemine izin verdi.

ZİRVE HOLDİNG KİMDİR?

Kararda adı geçen ve Kalyon Grubu şirketlerinden Zirve Holding'in İstanbul Ticaret Odası’na kaydı henüz 23 Ağustos 2013’te yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı konumunda ise Ömer Faruk Kalyoncu bulunuyor. Şirketin sermayesi ise 380 milyon TL olarak belirlendi.

Öte yandan Zirve Holding'in çatı şirketi olan Kalyon Grubu'nun yönetim kurulu başkanlığını Orhan Cemal Kalyoncu yapıyor.

Ticaret Sicil gazetesinde 29 Ağustos 2013 tarihinde kuruluş ilanı yapılan Zirve Holding'in kuruluş sırasındaki ismi Ayyıldız Holding. Daha sonra, ilk toplantıda bu isim Zirve Holding olarak değiştirildi.

380 milyon liralık sermayenin tamamı ise Ömer Faruk Kalyoncu tarafından taahhüt edildi.

Ayrıca Zirve Holding'in bazı iştirakleri de bulunuyor.

Ömer Faruk Kalyoncu'nun sahibi göründüğü GKS Enerji, RSY İnşaat gibi şirketler bunlardan bazıları.

Kalyon Grubu, metrobüs inşaatı ve 3. havalimanı ihalesini kazanan konsorsiyumun da içinde yer alıyor.

20 Mayıs 2012 tarihinde Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanan konsolide bilançosunda en büyük grup şirketlerinden biri olan Kalyon İnşaat'ın aktif büyüklüğü yaklaşık 476 milyon TL görünen Kalyon Grubu'nun diğer projeleri ise şunlar:

BAŞAKŞEHİR STADYUMU
IRAK ERBİL DUHOSK SU TEMİNİ PROJESİ
MELEN İSHALE HATTI
KKTC ASKILI SİSTEM SU GEÇİŞİ
NURDAĞI-ISLAHİYE YOL YAPIMI
ÇANAKKALE-EZİNE-AYVACIK YOL YAPIMI
Selimpaşa - Kumburgaz ve Çanta - Gürpınar ATIK SU TÜNEL İNŞAATI

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
KÖKSAL AYGÜN
KÖKSAL AYGÜN - 6 yıl Önce

Trabzonlu diğer iş adamlarımız da basın yayına el atıp seviyeli eğitim kültür sağlık milli ve manevi değerlere uygun yayınlara öncülük etmesi tek arzumuzdur.Hayırlı olsun.

osman yavuzyilmaz
osman yavuzyilmaz - 6 yıl Önce

hayirli olsun ,insallah yalaka bir kanal olmaz.

SIRADAKİ HABER