alexa metrics

banner536

banner572

O ülke Kurtlar Vadisi'nden şikayetçi!

İran’ın Teleradio şirketi Kurtlar Vadisi nedeniyle, Türkiye’ye şikayet mektubu gönderdi."Tabnak.ir" sitesinin verdiği bilgiye göre, İran Teleradio şirketi, Türkiye'nin en çok izlenen dizileri arasında bulunan "Kurtlar Vadisi"nde, gerçeği yansıtmayan anti-

Medya 24.02.2013, 20:57
O ülke Kurtlar Vadisi'nden şikayetçi!

İran’ın Teleradio şirketi Kurtlar Vadisi nedeniyle, Türkiye’ye şikayet mektubu gönderdi.

"Tabnak.ir" sitesinin verdiği bilgiye göre, İran Teleradio şirketi, Türkiye'nin en çok izlenen dizileri arasında bulunan "Kurtlar Vadisi"nde, gerçeği yansıtmayan anti-İran propagandasının yapılmasına itiraz olarak Radyo-Televizyon Üst Kurumu’na (RTÜK) şikayet dilekçesi gönderdi.

Şirketin uluslararası danışmanı Muhammed Hüseyni, şikayet mektubunda: "Bilindiği gibi bu dizinin bazı bölümlerinde İran'ın İstanbul'daki konsolosluğu ve diğer diplomatları hakkında gerçeğe uygun omayan, sevimsiz sahneler sergileniyor. Böyle sahte görüntüler uzun süre boyunca Türkiye nüfusu arasında negatif etkinin oluşmasına ve aynı durumda İran halkının alternatif tepkisine yol açmaktadır. Bu nedenle, dizi ciddi şekilde ve titizlikle incelenmelidir. " ifadelerini kullandı.


Yorumlar (1)
arif kurt 9 yıl önce
Polat yapmışsa vardır bir bildiği :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@