banner491

Muhteşem yüzyıla tepkiler çığ gibi

Arınç, diziyle ilgili şikayetleri süratle dikkate alacaklarını ve kanun çerçevesinde gereğini yapacaklarını belirtti.Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir televizyon kanalında başlayan ''Muhteşem Yüzyıl'' isimli dizinin kamuoyunda büyük b

Muhteşem yüzyıla tepkiler çığ gibi

Arınç, diziyle ilgili şikayetleri süratle dikkate alacaklarını ve kanun çerçevesinde gereğini yapacaklarını belirtti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir televizyon kanalında başlayan ''Muhteşem Yüzyıl'' isimli dizinin kamuoyunda büyük bir yankı bulduğunu ve tepkiler aldığını belirterek, ''Kanuni Sultan Süleyman gibi bütün dünyada ve Osmanlı döneminde büyüklüğü bilinen ve 'Muhteşem Süleyman' olarak tanıtılan bir insanın harem, içki düşkünü, hatta bazı sahnelerinde söylemeye dilim varmayan bir ilişki içerisinde göstermeye matuf... Fragmanlarından böyle anlaşıldığı düşünülebiliyor. Böyle büyük bir masraflarla dizinin çekilmiş olması ve gösterilmeye birkaç gün önce başlanmış olmasından üzüntü duyuyorum" dedi.

RTÜK'ün, yayına giren ve yayın sırasında yayın ilkelerine aykırı olduğu itirazıyla, şikayetiyle önüne gelen konular hakkında karar verebilmekte olduğunu söyleyen Arınç, "Önleyici bir imkanımız bulunmamaktadır. Önleyici imkanımız sadece tasarının 7. maddesinde kabul edilmiş olan milli menfaatler veya bu konudaki olağanüstü günlerde alınması gereken tedbirleri içermektedir. Bu diziyi ilginç kılmak için senaryosunda farklı argümanlar kullanılmıştır. Sadece Atatürk ile ilgili hatırasına alenen hakareti suç sayan bir kanun yürürlüktedir. Bunu diğer tarihi şahsiyetler için de geçerli kılmak herhalde mümkün değil" diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADIL
ADIL - 9 yıl Önce

İş oldu bittiye getiriliyor.Türkiye Cumhuriyetinin Üst makamlarında bulunan değerli şahsiyetlerin buna izin vermemesini istiyoruz.Bu Türklüğe hakarettir.Tarihimize hakarettir.Çamur atmaktır.

EFSANE SUNUCU
EFSANE SUNUCU - 9 yıl Önce

osmanlı sultanları herbiri bir Allah dostu idi.hiçbiri hakkında bu tür yayınlar yapıp şimdiki nesile ve anlayışa göre onları uçkur düşkünü olarak göstermek çok ayıp ve haksızlık.o zamanki anlayışla bu günden onları yargılamak yanlış sonuçlar doğurur.senaryo biraz daha bu günün anlayışına uyarlanmalıydı.

GANZİLİS
GANZİLİS - 9 yıl Önce

Osmanlı Devleti'nin mihenk taşı olan ve Muhteşem namıyla dünyaya nam salan böylesi cennetmekan bir değerimizi böylesine aşağılayan, zevk sahibi gösteren batı zihniyetli yönetmen, senarist ve buna alet olan sanatçıları esefle kınıyorum. Yazıklar olsun. Dizi kesinlikle yayından kaldırılmalıdır.

banner441

banner472