banner491

'Muhteşem Yüzyıl' izleyicilerine kötü haber

Muhteşem Yüzyıl’ın yayından kaldırılması için kanun teklifi verdiklerini belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, “2013’ün ilk aylarında dizi yayından kalkacak. Zıvanadan çıkarmayacak dizi yapacaklar” dediAK Parti İstanbul Milletvekili Oktay S

'Muhteşem Yüzyıl' izleyicilerine kötü haber

Muhteşem Yüzyıl’ın yayından kaldırılması için kanun teklifi verdiklerini belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, “2013’ün ilk aylarında dizi yayından kalkacak. Zıvanadan çıkarmayacak dizi yapacaklar” dedi

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği Muhteşem Yüzyıl dizisinin yayından kaldırılmasına yol açacak tarihi olayları, şahsiyetleri küçük düşüren, aşağılayan ve çarpıtan filmlere yönelik hazırladığı kanun teklifini AK Parti Grubu’na sundu.
 
Katıldığı bir televizyon programında kanun teklifinin ocak ayında Meclis’te görüşmeye başlanacağını düşündüğünü belirten Saral şunları söyledi: “Teklif yasalaşırsa Muhteşem Yüzyıl 2013’ün ilk aylarında yayından kalkacak.
 
Başbakanımız bunu gündeme getirdi diye kanun teklifi vermedik. Uzun zamandır gündemimizdeydi. Bize gelen e-postalar var. İnsanlar bize, ‘Bu diziler yüzünden çocuklarımız tarihini, atasını tanımıyor’ diyorlar.” MHP’nin kendilerine destek verdiğini, CHP içinden de destek verecek kişilerin olduğunu kaydeden Saral, sözlerini şöyle sürdürdü: “2013’te genel kurulumuz açıldığında müzakere edilecek.
 
TBMM çatısı altındaki arkadaşlara yakışır bu yasa teklifi kabul edilecek. RTÜK de buna itibar edecek. Bundan sonra Türk aile yapısına uygun, çocuklarımızı rencide etmeyecek, bizim dilimizde zıvanadan çıkarmayacak dizi yapacaklar. Artık bu tarz dizileri bin düşünüp bir yapacaklar.”

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Suç sayılacak diye endişelendim.Yaşanan gelişmeler.Dünyadaki bütün siyonist ve emperyalist güçler durmadan Türklüğe saldırıyor.iÇİMİZDEKİ HAİNLER ONLARDAN GERİ KALMIYOR.

SIRADAKİ HABER

banner441

banner495