Kriz medyaya da yansıdı

Piyasaları sarsan mali kriz, medyayı da vurdu. Her zamanki gibi piyango da çalışanlara çıktı. Doğan grubu kıyım yapmaya hazırlanıyor. Akşam maaşları ödemiyor... Kanaltürk ise Ankara büroyu da kesip attı. İşte medyayı sarsan son bilgiler; KANALTÜRK'DE ŞOK!

Medya 10.10.2008, 16:53
Kriz medyaya  da yansıdı
Piyasaları sarsan mali kriz, medyayı da vurdu. Her zamanki gibi piyango da çalışanlara çıktı. Doğan grubu kıyım yapmaya hazırlanıyor. Akşam maaşları ödemiyor... Kanaltürk ise Ankara büroyu da kesip attı.

İşte medyayı sarsan son bilgiler;

KANALTÜRK'DE ŞOK! : Medyada ilk darbeyi Kanaltürk çalışanları yedi. Ankara büroya CNN Türk ve Akşam'dan transfer edilen üst düzey yöneticiler kovuldu. Gece yarısı operasyon ile patron Akın İpek 3 kişinin işine son verdi.

KİMLER ÇIKARILDI?
-Mutlu Çölgeçen (Ankara temsilcisi) : Yaklaşık bir ay önce Akşam'dan transfer edilmişti. Gazetedeki 10 yılı aşkın tazminatını yakıp, istifa ederek Kanaltürk'ün teklifini kabul etmişti.
-Fatih Atik (Haber Müdürü) : CNN Türk'den yeni transfer edilmişti.
-Levent Öke (Muhabir)

BÜRO DA KAPATILMIŞTI
Kanaltürk Ankara büroda geçen haftada Cemal Doğan ile Belgin Toraman'ın işlerine son verilmişti. Büro da kapatılarak, televizyon temsilciliği Bugün gazetesinin binasına taşınmıştı.
Bu gece yarısı operasyonu ile Kanaltürk'ün Ankara temsilciliğinde kimseler kalmadı...

AYDIN DOĞAN İŞTEN ATACAK; Ankara büroyu ziyaret eden Aydın Doğan yöneticileri ile yemek yedi. Gündemde işten çıkarmalar ve alınması gereken ekonomik önlemler vardı.

Medya kulislerine yayılan iddiaya göre Doğan grubunda her 5 kişiden biri işten atılacak. İşçi kıyımının yüzde 50'lere çıkabileceği söyleniyor.

AKŞAM'DA MAAŞ ŞOKU: Çukurova grubu bu ay hem yemek hem de yol paralarını ödeyemedi. Maaşlarını bekleyen çalışanlar, hesaplarına yatan rakamı görünce şoke oldular. Yüksek-düşük ayrımı yapılmadan herkesin hesabına 750'şer YTL yatırılmıştı. Maaşların devamının ne zaman yatacağına dair bir açıklama da yapılmadı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@