7m


7m

hyundai

Youtuber Nikkie Tutorials cinsiyet değiştirdiğini açıkladı

İnternet ortamında makyaj denince akla gelen ilk isimlerden Nikkie Tutorials, 5 yıl önce cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirerek kadın olduğunu açıkladı.

Magazin 14.01.2020, 12:46
Youtuber Nikkie Tutorials cinsiyet değiştirdiğini açıkladı

Ünlü youtuber, söz konusu haberi açıklayacağının sinyalini, gök kuşağı renklerinden oluşan bir çerçevenin içine koyduğu fotoğrafıyla verdi.

Daha çok Nikkie Tutorials ismiyle bilinen 25 yaşındaki Hollandalı youtuber Nikkie de Jager dün gece paylaştığı bir videoyla transseksüel olduğunu açıkladı. 

Tutorials, bugüne kadar açıklamadığı sırrını bir şantaj sonucu gün yüzüne çıkarma kararı aldığını belirtti. 

Youtuber Nikkie Tutorials cinsiyet değiştirdiğini açıkladı

Cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğunu takipçileriyle paylaşmayı zaten planladığını söyleyen de Jager, şantajcı kişinin bir videosunu kendi izni olmaksızın medyaya sızdıracağı tehdidinde bulunduğunu, bunun üzerine durumu kendi açıklama kararı aldığını ifade etti.

"Bugün bunu hepinize söylediğime inanamıyorum, ama nihayet yapmak iyi hissettiriyor. Ben yanlış bir bedenle doğdum, bu, trans birey olduğum anlamına geliyor" ifadelerini kullanan de Jager, 5.5 milyon kez görüntülenen videosunu ise "Dökülüyorum" başlığıyla yayınladı.

Bunun diğer trans bireylere de cesaret vermesini umduğunu söyleyen genç youtuber, kendisini her zaman 'kız gibi' hissettiğini, 19 yaşında ise ailesinin de desteğiyle ameliyat olma kararı aldığını belirtti. 

2008'den beri makyaj içerikleri üreten Nikkie Tutorials'ın Youtube'ta 12.7 milyon takipçisi bulunuyor. Bu sayı; Norveç, İzlanda ve İsrail'in toplam nüfusuyla neredeyse aynı.


Yorumlar (2)
ali 2 yıl önce
ya arkadaşlar defalarca fikrimi beyan ettim bu tarz haberleri yayınlamayın insanlar bunları okuyor ve ailelerine baskı yapıyor bak herkes bunu yapıyor diye bu haber kötü örnek yapmayın rica ediyorum biz Müslüman bir toplumuz yakışmıyor bu tür haberler rica ediyorum hiç ahlaki bir durum değil
Alper 2 yıl önce
Bu ne basit düşünce? Sana mı sorulacak? İnsanlar gördüğü herşeyi yapmak zorunda mı? O kadar aptalsalar yapsınlar zaten

Gelişmelerden Haberdar Olun

@