Kerimcan Durmaz bu kez yandı! İşte istenen ceza!

Kerimcan Durmaz'a 'müstehcenlik' suçundan 6 aydan 2 yıla hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Magazin 05.07.2019, 23:01
Kerimcan Durmaz bu kez yandı! İşte istenen ceza!

Bursa'da, Instagram hesabından müstehcen video paylaşan sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz hakkında, suç duyurusunda bulunulmasının ardından mahkeme, Durmaz'a 'müstehcenlik' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Durmaz'ın davasının 4 Aralık'ta saat 14.00'de görüleceği, davaya katılmaması halinde, ikincisine polis zoruyla getirileceği bildirildi.

​Kerimcan Durmaz'ın Instagram hesabından, seyahat ettiği uçağın tuvaletinde müstehcen görüntülerini paylaşması büyük tepki çekmişti. Kısa süre sonra paylaşımını silen Durmaz, tekrar bir paylaşım yaparak, 'Tarafıma ait olmayan uygunsuz içerikli bir videoyu avukatıma iletmek isterken sevhen ve istemeden paylaşılmış olup, bu paylaşım için herkesten özür diliyorum' mesajı yayınlamıştı. 

Kerimcan Durmaz'ın bu paylaşımının ardından, avukatlar Merve Saruhan Aydıngöz ile Melih Altıkardeş, bir süre önce Bursa Adliyesi'ne gelerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Avukatlar, milyonlarca takipçisi bulunan Kerimcan Durmaz’ın ’hayasızca hareketler’, ’cinsel taciz’ ve tespit edilecek diğer suçlardan cezalandırılmasını istedi. Avukatların, savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından, aileler de BTK'ya şikayet yağdırdı. 

Soruşturma başlatan savcılık tarafından hazırlanan iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi. Kerimcan Durmaz'a 'müstehcenlik' suçundan 6 aydan 2 yıla hapis cezası istemiyle dava açıldı. Suç duyurusunda bulunan avukatlardan Melih Altıkardeş Kerim Can Durmaz’ın mahkemesinin 4 Aralık’ta görüleceğini açıkladı.  Dava, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Adliye Sarayı 16'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde 4 Aralık günü saat 14.00'da görülecek.  Kerimcan Durmaz ilk mahkemeye katılmazsa, ikinciye polis zoruyla getirilecek.


Yorumlar (6)
Gurbetci 2 yıl önce
Ipsiz sapsız birinin okadar takipçisi olması anormal. Mahkemeye vermek yerine takipi bırakmak
kemalsdk 2 yıl önce
20 yıl versinler de ,,yaşlansın biraz Cavat,,,,belki durulur,,,,
Enrs 2 yıl önce
Gerekli :)
Emn 2 yıl önce
Mahkemeye versen ne olacak ünlü olduğu için hükmün açıklanması geri bırakılacak 5 yıl suç islemez ise siciline islenmeyecek.suc bunda degilki bunun gibilerin totosunu kaldıran medya ve takip eden pirim veren zavallı insanlarimizda.es kaza biz yapsak vatan hainliginden yargılanır birde o 2 yıl hapsi yatarız.
Reiss 2 yıl önce
Bu denli kendini yükseklerde zanneden ve toplum ahlaksızlığı yapan kim olursa olsun cezasız kalmamalı yani yaptığım yanıma kar kaldı dememeli özellikle savcılık makamına özellikle belirtmek istiyorum lütfen sn.savcılar bu sapık ruhluları denetimli veya iyi hal durumuyla salı vermeyin bunlar sapık ruhlular bu ülke muz veya ananas cumhuriyeti değil.
Gülşah 2 yıl önce
Ne yanması . cezası ertelenir bile

Gelişmelerden Haberdar Olun

@