Engin Altan Düzyatan hakkında zorla getirilme kararı

Ünlülerin sosyal medya hesaplarının çalınması, tehdit ve şantaj yapılmasıyla 18 kişinin yargılandığı davaya tanık olarak çağrılan Engin Altan Düzyatan hakkında zorla getirilme kararı verildi.

Engin Altan Düzyatan hakkında zorla getirilme kararı

Advertisement Advertisement

Sezen Aksu, Tamer Karadağlı, Erdal Özyağcılar, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Neslişah Düzyatan, Taruk Mengüç, Pınar Altuğ Atacan'ın da arasında bulunduğu ünlülerin sosyal medya hesaplarının çalınması davasında mahkeme tanık olarak çağırılan oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın zorla getirilmesine karar verdi. Mahkeme, tutuklu sanıklardan Veysel D. , ve Doğukan E.’nin adli kontrol uygulanarak tahliyesine karar verdi.

Habertürk muhabiri Serdar Kulaksız’ın haberine göre, İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Gökyar Ş., Veysel D., ve Doğukan E., cezaevinden sesli ve görüntülü olarak katıldı. Tutuksuz 18 sanıktan 7’si de duruşmada hazır bulundu.

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

Mahkeme, şikayetçi Ayşe Neslişah Düzyatan adına celse arasında avukatının dilekçe sunarak şikayetten vazgeçtiklerini ve Engin Altan Düzyatan’ın tanık olarak dinlenmesinden vazgeçilmesi yönünde talepte bulunduğunu belirtti. Mahkeme tanıkla ilgili olarak talebin kabul edilmediğini ve kendisine SMS ile bilgi verildiğini söyledi.

TAHLİYELERİNİ İSTEDİLER

Duruşmada söz alan tutuklu sanıklar tahliyelerine karar verilmesini talep etti. Mahkeme, tutuklu 3 sanıktan Veysel D., Doğukan E.’nin adli kontrolle tahliyesine karar verdi. Diğer sanık Gökyar Ş.’nin tutukluluk halinin devamına hükmetti.

ZORLA GETİRME KARARI ÇIKARILDI

Mahkeme, usulüne uygun tebliğe rağmen duruşmada hazır olmayan tanık Engin Altan Düzyatan hakkında zorla getirme kararı çıkararak duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 17:14

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner204