Camdaki Kız Feride hasta mı, Feride öldü mü?

Camdaki Kız dizisindeki Feride karakterinin hastalığı merak ediliyor. Camdaki Kız dizisinde Feride, ''Bende taşikardi var.

Camdaki Kız Feride hasta mı, Feride öldü mü?

Hastaneye girince fenalaşıyorum.'' dedi. Peki ama taşikardi hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?Taşikardi, dakikada 100 atımın üzerindeki kalp atış hızını ifade için kullanılan tıbbi bir terimdir. Taşikardiye sebebiyet veren birçok kalp ritim bozukluğu (aritmi) mevcuttur. Egzersiz esnasında, yaşadığınız bir travma ya da hastalığa tepki mahiyetinde kalp atış hızınızın artması normaldir.

Taşikardi hastalığı nedir?

Taşikardi, kalbin istirahat halindeyken normalden daha hızlı attığı yaygın bir kalp ritmi bozukluğudur (aritmi). Kalp atış hızınız kalp dokularına gönderilen elektrik sinyalleri tarafından kontrol edilir. Kalbin anormalliği, kalp atış hızını hızlandıran hızlı elektrik sinyalleri ürettiğinde, normalde dakikada yaklaşık 60 ila 100 atım olduğunda taşikardi oluşur. Kalbin atım sayısı 60’dan daha az olursa bu duruma da tıp dünyasında brakardi denir.Bazı durumlarda, taşikardi hiçbir belirti veya komplikasyona neden olmaz. Ancak tedavi edilmezse, taşikardi normal kalp fonksiyonunu bozabilir ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi komplikasyonlara yol açabilir:

– Kalp yetmezliği
– İnme
– Ani kalp durması veya ölüm

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler